Press "Enter" to skip to content

Płytki jako najpopularniejszy materiał do wykończenia ścian i posadzek w łazience

Zwykle do urządzenia toalety przywiązujemy dużą wagę. Jako nadzwyczaj osobiste pomieszczenie jest wykładnikiem indywidualnego gustu, a nierzadko także fantazji właścicieli.

Toaleta może być olśniewająca dzięki wykończeniu, nawet gdy jej wyposażenie jest standardowe.
płytki ceramiczne

Autor: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Źródło: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Każdy, kto usiłował wybierać płytki do łazienki wie, że od nadmiaru barw, projektów, oraz pomysłów można dostać zawrotu głowy. Sklepy oferują glazurę, terakotę, gres, płytki ceramiczne wszelakich formatów i kolorów. Wyszukując płytek na ściany i posadzki pamiętajmy, że klimat toalety komponują także meble, urządzenia sanitarne i baterie (więcej treści na ten temat). Wybierając płytki do łazienki, kierujemy na ogół uwagę jedynie na ich wygląd, czasem także na cenę, a zapominamy o bardzo ważnych parametrach technicznych.
płytki do łazienki

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com
Nadal najpopularniejszym półproduktem do wykończenia zarówno ścian, jak i podłóg w toalecie są płytki i mozaika ceramiczna – o mozaikach ceramicznych. Są bowiem łatwe w utrzymaniu schludności, trwałe i przynoszą nieomal bezgraniczne możliwości urządzania wnętrza.
Posadzka w łazience musi być bezpieczna, dlatego kupując płytki do jej wykończenia winniśmy wybierać takie, które są pokryte specjalnym, antypoślizgowym impregnatem, lub emalią, z rozmaitego typu żłobieniami, bądź wzorami.
Nie zaleca się zaś stosowania płytek szkliwionych, bowiem ich powierzchnia w połączeniu z wodą staje się nadzwyczaj śliska.

Powinno się również pamiętać, że na posadzce kompletnie nie wolno układać płytek ściennych, gdyż są one mniej odporne na zarysowania, uderzenia, ścieranie, są mało odporne i śliskie.

Comments are closed.