Press "Enter" to skip to content

Budowa oraz funkcjonowanie zawieszenia w małych samochodach

Wielu posiadaczy małych, miejskich samochodów,szczególnie francuskich konstruktorów, miało problemy z zawieszeniem swojego pojazdu. Dobrze jest poznać tajniki jego konstrukcji i zasad funkcjonowania, tym bardziej, że to nic trudnego.

Przyjrzyjmy się, jaka jest zasada działania osi skrętnej. Oś skrętna jest to część składowa tylnego zawieszenia samochodu. Oś skrętna znajduje się w rodzajach zawieszenia stosowanych zazwyczaj w małych samochodach średniego segmentu. Często spotykane jest w samochodach francuskich konstruktorów, w pojazdach miejskich oraz kompaktowych.

Wszystkie opisywane tutaj informacje pod tym linkiem (http://hurtopony.pl/) są niezwykle ciekawe, więc nie czekaj dłużej, tylko odszukaj więcej wiadomości, które Cię interesują.

Rozwiązanie to jest nieskomplikowane i niezwykle funkcjonalne, ponieważ dzięki temu, że zajmuje niewiele przestrzeni, pozwala na zagospodarowanie znacznej powierzchni bagażnika. Ten rodzaj zawieszenia to również rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne niż skomplikowane rodzaje zawieszenia używane w drogich pojazdach z górnej półki. Zasada działania osi skrętnej stosowana jest w zawieszeniu półzależnym, gdzie, odwrotnie niż w przypadku zawieszenia zależnego i niezależnego, ruch jednego koła w osi w pewnym stopniu wpływa na obroty drugiego koła w tej samej osi. W przypadku zawieszenia zależnego, ruch jednego koła wymusza obroty drugiego. Natomiast w przypadku zawieszenia niezależnego oba koła skręcają całkiem autonomicznie.

Sprawdź też: odnośnik

tarczowe hamulce

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób wygląda mechanika tylnej belki krok po kroku? Tylne zawieszenie skonstruowane jest z dwóch wahaczy wleczonych, przytwierdzonych do nadwozia, złączonych płaską belką, zapewniającą skręcanie się kół. Belka skrętna jest prosta w konstrukcji. Ważną cechą belki skrętnej jest także jej względnie proste montowanie oraz rozbiórka w przypadku ewentualnej usterki. Jak widać mechanika tylnej belki krok po kroku nie jest rzeczą trudną.

Przeczytaj dodatkowo inne wiadomości dotyczące takiej problematyki. Kliknij tutaj i zobacz więcej w opracowaniu tej kwestii. To również bardzo Cię zaintryguje.

Należy tylko zwracać uwagę, czy tylna belka funkcjonuje poprawnie. W razie gdy wystąpią problemy ze skręcaniem się kół, trudności przy kierowaniu samochodem, najlepiej jak najszybciej udać się do serwisu. Nie zapominajmy, że przegapienie tego rodzaju awarii może nas później wyjątkowo słono kosztować, gdy będziemy zmuszeni wymienić część zawieszania na nową.

Może Cię też zainteresować:

Comments are closed.