Press "Enter" to skip to content

Kominek w salonie czyli wszystkie informacje na temat jego wybrania, montażu i późniejszego użytkowania.

Kominki w salonach naszych domów cieszą się coraz większą popularnością, trudno zresztą być tym zdziwionym, bo mają bardzo dużo zalet. Nie tylko da się za ich pomocą ogrzać swój dom, ale również spełniają rolę towarzyską i ozdobną – to właśnie w salonie przy kominku przeważnie przesiadują rodziny.

Jeżeli będzie się chciało w nowo stawianym domu mieć kominek, to najkorzystniej zabrać się za to już w momencie projektowania budynku. Wówczas bez żadnego problemu się uda wygospodarować wymagane miejsce na to, aby ustawić kominek i jego wyposażenie na przykład brykiety kominkowe. Dzisiaj popularnością się cieszą dwie odmiany kominków, czyli otwarte i zamknięte. Przy kominkach otwartych niezbędna będzie odpowiednia podstawa, na jakiej stawia się palenisko. Musi być ona wytrzymała i duża, bo najważniejsze tu będą kwestie bezpieczeństwa i ono jest najważniejsze. Kominki zamknięte są zacznie tańsze i łatwiejsze w montażu, przez to, że spalanie jest realizowane w zamkniętej komorze, to znacznie łatwiej kontrolować jego przebieg, dodatkowo zużywają parę razy mniej drewna niż wersja otwarta. Każdy kominek zamknięty będzie się składał z kilku głównych części, czyli obudowy, podstawy, wkładu i przewodu kominowego. Podstawa musi być wytrzymała i solidna, bo w końcu od niej będzie zależało, czy konstrukcja będzie bezpiecznie stała.

Obudowę z kolei kupuje się taką, jaka się będzie podobać, ich dostępność jest tak duża, że każdy powinien coś w swoim typie znaleźć. Wybierając wkład do kominka trzeba mieć na uwadze to, aby zrobiony on był z dobrych materiałów, bo wtedy będzie miał szansę dłużej w domu posłużyć. Montaż kominka warto zlecić fachowej firmie, która będzie miała wymagane doświadczenie w tego typu pracach, wówczas będzie się miało pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z regułami sztuki. Warto kupić także kilka przedmiotów przydatnych podczas codziennego użytkowania kominka, dzięki nim zapalanie i sprzątanie będzie bardzo łatwe. W sklepach są nawet specjalne zestawy kominkowe, składające się z miotełki, szczypców, pogrzebacza oraz szufelki.

Comments are closed.