Press "Enter" to skip to content

Jak dobierać płyn do spryskiwaczy? Na jakie kwestie warto zwracać uwagę?

Dobór właściwego płynu do spryskiwaczy to ważna decyzja, bo ma znaczenie nie tylko dla lepszego komfortu prowadzenia auta, ale i dla bezpieczeństwa oraz tempa zużycia wycieraczek.

rozwiązanie

Autor: First Austria
Może się to zdawać nie za bardzo ważne, ale właśnie to, jakiego typu wybierzemy płyn jest decydujące o wielu sprawach.
Płyn do spryskiwaczy jesteśmy w stanie letni albo zimowy. Zimowy płyn do spryskiwaczy różni się od płynu letniego tylko jedną kwestią, a mianowicie substancją która chroni przed zamarznięciem. Najbardziej często to alkohol metylowy, czasami etylowy, jednak mogą to być również pozostałe związki. Najważniejszym ich celem jest zmniejszenie procesu zamarzania, ale nie tylko. Środki, które się dodaje likwidują też owady rozbite na szybie, tak więc określoną ilość tych związków ma także letni płyn do spryskiwaczy.
Wiadomo, że nie można używać płynu letniego w zimie, a to dlatego, iż zamarzając mogłyby uszkodzić podzespoły spryskiwaczy. Jest jednak i inny powód, zamiast usuwać brud z szyb, będą przymarzały do nich niszcząc wycieraczki. Należy o tym wiedzieć, bo przy temperaturze ow okolicach 0 stopni płyn nie zamarza w zbiorniku, ale bezpłatny dostęp na szybie już z pewnością tak. Dzisiaj na rynku można znaleźć sporo różnych płynów do spryskiwaczy, ale tutaj nie zadowalajmy się pierwszym lepszym, ponieważ lepiej zakupić jakościowy płyn, który będzie zawsze wydajny oraz skuteczny.

A jak najlepsze kosmetyki samochodowe producent, który ma specjalistyczne Produkty powinien zapewnić coś najlepszej jakości. Dzięki temu jest zapewnienie, iż kupiony przez nas pły będzie doskonale się sprawdzał w różnorodnych warunkach.

Comments are closed.