Press "Enter" to skip to content

Zastanów się zanim zapłacisz, czyli krótki informator dla osób planujących zainwestować w żarówki typu LED

Wprowadzenie do sprzedaży oświetlenia LED-owego kompletnie zmieniło nasze myślenie o potrzebie oszczędzania energii. Choć żarówki ledowe kosztują 60 złotych lub nawet więcej, to jednak ich zamontowanie może znacznie zmniejszyć opłaty za prąd. Podczas kiedy menedżerowie stacjonarnych lub wirtualnych sklepów z artykułami elektrycznymi chwalą zasadniczo wszystkie proponowane produkty, to zwykli obywatele bywają o dużo bardziej zasadniczy i mają zgoła zupełnie odmienne zdanie.

taśma led

Autor: Martin Ilich
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy dekadę temu na sklepowych regałach pojawiły się energooszczędne źródła światła, to zapobiegliwi gospodarze od razu wyruszyli do sklepów, aby kupić co najmniej jedną taką żaróweczkę. Jednakże tamte żarówki oszczędzały prąd dopiero po upływie kilku minut, zatem kiedy ktoś świecił kinkiety jedynie przez chwilę, to wcale nie oszczędzał. Z kolei nowoczesne żarówki ledowe są zbudowane w ten sposób, by oszczędzały od pierwszych minut.

Wybranie właściwej żarówki LED-owej, czyli takiej dobrze dobranej do potrzeb konkretnych domowników, wcale nie jest tak łatwym zadaniem, jak pozornie można byłoby twierdzić – jak znaleźć żarówki ledowe.

Najczęściej kupujemy przypadkowo, według rad ekspedientów, którzy nie w każdym przypadku mają czyste intencje, ale chcą szybko pozbyć się mało chodliwego towaru. Natomiast w wielkopowierzchniowych sklepach budowlanych, w których produkty wybiera się samemu, nieczęsto zwracamy uwagę na ważne niuanse.By światła ledowe faktycznie przyniosły oczekiwane oszczędności, trzeba zapoznać się z uwagami fachowców. Wtedy z pewnością przekonamy się, że tak naprawdę nie za każdym razem warto kierować się zaleceniami handlowców. Tutaj ograniczymy się do wskazania dwóch kluczowych kwestii. A mianowicie, kiedy producent wyszczególnia moc żarówki, to warto pamiętać, że tak naprawdę nie powinno się jej porównywać do mocy tej tradycyjnej i doskonale znanej nam żarówki.

kliknij

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Tak czy siak, LED-y nie rzucają tak jaskrawego strumienia światła, zatem być może w salonie będą potrzebne dodatkowe kinkiety.

Nasza najnowsza wiadomość (http://lampydodomu.pl/) powinna Ci się spodobać, ponieważ zawarliśmy w niej sporą liczbę fantastycznych treści. Zatem czytaj bez ograniczeń.

Z kolei z drugiej strony przed kupnem żarówek ledowych warto zastanowić się, w jakich pokojach będą wykorzystywane. Jeśli w sypialni, przedpokoju albo komórce nieczęsto pali się światło, to lepiej nie inwestować w kosztowne LED-y, gdyż ta inwestycja ma szansę się zwrócić dopiero za paręnaście lat.

Comments are closed.