Press "Enter" to skip to content

Nim weźmiesz do domu pupila… Zobacz co jest niezbędne

O posiadaniu swojego psa lub kota myśli wiele dzieciaków. Rodzice często ulegają tym prośbom. Nim jednak w naszym domu pojawi się kot albo pies warto się do tego nastawić. Tak samo kot, jak i piesek potrzebują w domu wielu niezbędnych rzeczy. Zwierzęta te będą potrzebowały misek na jedzenie oraz wodę, miejsca do spania. Dla psa powinniśmy przygotować także smycz. Kotek wymaga dodatkowo również kuwety oraz żwirku. W marketach zoologicznych będzie niezwykle bogaty wybór rozmaitych typów żwirku.

żwirek silikonowy do kuwety

Autor: Tom Thai
Źródło: http://www.flickr.com

Żwirek silikonowy dla kota bardzo dobrze wchłania wilgoć i to również w dużej ilości. Żwirek silikonowy dla kota równie dobrze jak wilgoć pochłania także zapachy. Prócz żwirku wykonanego z silikonu w sklepach udostępnione są różne rodzaje żwirków, znajdą się także zapachowe. Oczywiście potrzebujemy również konkretnej karmy dla naszych nowych domowników. Sklepy zoologiczne proponują niezwykle szeroki wybór pokarmów w sosach jak i w postaci suchej karmy dla psów i kotków.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, to odsyłacz do strony (http://www.prozoo.pl/sklep/miesa-xl/skora-biala-owinieta-miesem-z-kaczki-xl-1kg.html) pokieruje Cię do równie ciekawych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

Psa można dokarmiać również (strona polecana w temacie) własnoręcznie ugotowaną karmę. Wówczas jednak niezbędne będzie podawanie mu stosownych witamin. Witaminy dla psa to bogata gama preparatów przeznaczonych dla szczeniaków, psów dorosłych, ale także dla starych psów. Witaminy dla psa będą tak dostosowane, aby zawierały wszystkie niezastąpione składniki, toteż wiele preparatów witaminowych jest uzupełnianych również minerałami. Gdy przygarniamy kota powinniśmy pamiętać, że niezbędnym akcesorium oprócz kuwety będzie również drapak. Sklepy udostępniają bogaty wybór tych elementów, wiele z nich może służyć nie tylko do ścierania pazurów, ale także do zabawy.

piesek

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com

Drapaki można zakupić w różnych konfiguracjach, co za tym idzie są bardzo zróżnicowane cenowo. Z pewnością zdołamy wybrać drapak, jaki będzie nam odpowiadał finansowo z jednej strony , z drugiej będzie dostosowany do naszego pupila. Na koniec powinniśmy dodatkowo zakupić transporter. Są wśród nich bardzo różne typy, między innymi specjalistyczne torby transportowe i wykonane z wikliny budki w których można przewozić pupila. Transporter przyda nam się kiedy zechcemy z kotkiem odwiedzić weterynarza.

Comments are closed.