Press "Enter" to skip to content

Do jakiego celu poza zastosowaniem przez drogowców mógłby być zastosowany asfalt?

W czasie budowy budynków warto jest zatroszczyć się o odpowiednią izolację fundamentów przed pojawieniem się przy ich płaszczyźnie niekorzystnego zawilgocenia. Z tego też powodu na ścianach fundamentów i na ścianach piwnic można zrobić izolację za pomocą przykładowo masy bitumicznej.

asfalt

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR

Do poprawnego wykonania hydroizolacji fundamentów wymagane jest ustalenie jej grubości. Niezależnie od tego, masy izolacyjne muszą być nakładane w postaci dwóch warstw.

Podobny fascynujący artykuł prezentowany jest tu, zatem odwiedź witrynę modernizacje suwnic i zobacz, jakie informacje tam odnajdziesz. One też Cię zainteresują.

Jest to doskonały sposób na przygotowanie szczelnej hydroizolacji, zatem pokrycie przy pomocy kolejnej warstwy ewentualnych szczelin. Niezwykle ważna jest grubość wyschniętej otuliny. Te tzw. lekkie muszą mieć 3 milimetry grubości, natomiast ciężkie – 4 milimetry. Aby tego typu efekt otrzymać, Asfalt jako emulsje asfaltowe trzeba nanosić przy pomocy szczotki, pędzla albo w formie natryskowej. Ponadto trzeba to zrobić minimum dwa razy. Drugą powłokę można by nakładać już po wyschnięciu poprzedniej. Czas taki jest zależny m.in. od aktualnej temperatury czy wilgotności.

Asfalt w postaci masy asfaltowej lub KMB, trzeba natomiast nanosić korzystając z kielni albo pacy. Konieczne jest doświadczenie, które pozwoli na dokładne odmierzenie wymaganej ilości materiału. Nie można także zapomnieć o odpowiednim zabezpieczaniu hydroizolacji przed uszkodzeniami, które mogłyby pojawić się w czasie zasypywania fundamentów.

Można by to wykonać wykorzystując EPS, czyli wykonane ze styropianu płyty o grubości minimum 2 centymetrów. Od wykonawcy takich prac trzeba spodziewać się m.in.

Czy chcesz zgłębić omawiany temat z innej perspektywy? Jeżeli tak, to zdobądź ważne informacje (https://www.arapneumatik.pl/k-335-wakuometry), które opublikowane zostały w tym miejscu.

rysunków dotyczących takich detali jak doszczelnienie dylatacji.

Comments are closed.