Press "Enter" to skip to content

Prawidłowe zmontowanie i rozmontowanie dźwigu, to pewność i efektywność pracy na placu budowy

Dźwigów używali już antyczni Grecy, wtedy gdy połączyli razem kilka bloczków i dołożyli do nich wysięgnik. Od tego czasu reguły fizyki nie uległy zmianie, ale nawet mający korzystne nastawienie do fizyki Grecy, zaskoczyliby się ogromnym rozmiarem współczesnych dźwigów budowlanych.

Urządzenia te, zwaną są również żurawiami wieżowymi. Wykorzystywane są do konstruowania drapaczy chmur i są zaliczane do najwyższych urządzeń roboczych. Zasięg dźwigania podnośników może osiągnąć nawet 100 metrów. Żurawie budowlane posiadają parę silników, zazwyczaj elektrycznych, a każdy z nich odpowiedzialny jest za przyporządkowaną czynność. Żurawie budowlane mogą być stałe lub przejezdne – umieszczone są wówczas na podwoziu szynowym lub gąsienicowym. Szczegóły techniczne na temat żurawi na

Struktura żurawi budowlanych sprawia wrażenie, że jest ażurowa i delikatnej budowy, ale tak naprawdę jest niezwykle mocna i okazała. Żuraw budowlany (szczegóły tutaj: http://www.eogniwa.pl/produkt/hak-do-lancuch-zrywkowego-klasa-80-8mm/) jest bardzo stabilny, w związku z tym, że u podstawy dociążony jest betonowym balastem, zaś jego długie ramię i zawieszony na nim balast są ustabilizowane przeciwwagą. Dla młodych przedsiębiorstw budowlanych doskonałym rozwiązaniem jest wynajem żurawi. W Polsce istnieje wiele firm, które prowadzą najem wysięgników. Dzięki współpracy z renomowanymi światowymi wytwórcami, cieszą się one nieustanną popularnością wśród kontrahentów.

Inwestycje budowlane

Autor: macieklew
Źródło: http://www.flickr.com/photos/macieklew/363785769/

Przedsiębiorstwa wynajmujące dźwigi budowlane jak oferują zazwyczaj usługę kompleksową polegającą na poprawnym montażu, który jest konieczny do zapewnienia bezpiecznej i efektywnej pracy. Poza montażem proponują także usługi związane z przewozem i demontowaniem dźwigów. Wynajmowanie żurawi jest na zaoszczędzenie sporych pieniędzy, które można zainwestować w innym obszarze. Przedsiębiorstwa budowlane zamiast mieć ponadplanowe maszyny, powinny je po prostu brać w użyczenie na czas, w którym są one faktycznie potrzebne. Na wielkich placach budowy podczas stawiania ogromnych obiektów takich jak chociażby budowanie Sky Tower we Wrocławiu, z pewnością nie może zabraknąć pracy żurawi budowlanych. Bez takiej wyspecjalizowanej maszyny, żadna poważna budowa nie może istnieć.

Comments are closed.