Press "Enter" to skip to content

Uszczelki silikonowe: garść informacji, które bez najmniejszych wątpliwości mogą okazać się przydatne

Coraz bardziej popularne staje się wykorzystanie silikonu. W trakcie prac budowlanych, przy remoncie, czy wykończeniowych coraz intensywniej stosuje się jednak różnego typu uszczelki, czy fugi silikonowe.

Uszczelki silikonowe są stosowane coraz powszechniej. Wyróżniają się one cechami, których nie są w stanie posiadać zróżnicowane materiały zastosowane do uszczelniania. Oczywiście uszczelki silikonowe są wyjątkowo trwałe. Nie szkodzą im ani niskie, ani też wyższe temperatury. Co więcej, wyróżniają się sporą odpornością na zawilgocenie, są elastyczne, nie szkodzi im mimo wszystko działanie większości olejów. Stosuje się je więc w dużej mierze tam, gdzie najzwyklejsze uszczelki gumowe są tworzywem naprawdę słabym.

maszyna przemysłowa

Autor: Paul VanDerWerf
Źródło: http://www.flickr.com

Z uszczelek silikonowych może skorzystać sporo branż przemysłu, począwszy od przemysłu spożywczego, poprzez przemysł (https://www.arapneumatik.pl/k-133-pistolety-pneumatyczne-nadmuchowe-parker-legris) hutniczy aż po budownictwo. Branż, w którym mogą być zastosowane uszczelki silikonowe jest jednak nieskończenie wiele. Wiele prac budowlanych będzie wymagało stosowania również przeróżnego rodzaju polerek. Zdecydowanie najczęściej używany jest filc polerski Wykorzystywany filc polerski nadaje się do polerowania zarówno tworzyw sztucznych, oraz metalu i naturalnego kamienia.

Na rynku znaleźć możemy ogrom firm, które będą zajmowały się produkcją różnego typu uszczelnień technicznych. Jednym z nich jest Polonit (polonit). Wymieniony Polonit to przedsiębiorstwo, która zajmuje się między innymi produkcją przeróżnych typów uszczelek, które zastosowane są przez różne gałęzie przemysł – www.arapneumatik.pl/k-196-smarownice-naolejacze-sprezonego-powietrza-parker-origa -u. Wśród produktów które proponują przez Polonit wyszukać można też maty drenażowe. Ich odbiorcami są głównie firmy, które zajmują się budową dróg. Trafiają one też do firm, które wykonują wały przeciwpowodziowe.

Wspomniane wyżej uszczelki silikonowe prezentowane są przez producentów w niezwykle przeróżnych grubościach, oczywiście duży jest wybór ich rozmiarów i barw. Wszystkie są bardzo dobrej jakości, czego potwierdzeniem są przyznawane im atesty. Uszczelki zrobione z silikonu to bez wątpienia najlepszy wybór oczywiście tam, gdzie zależy nam na wykonaniu wysokiej jakości uszczelnień – oferta na uszczelki silikonowe.

Comments are closed.