Press "Enter" to skip to content

Jak założyć autokomis?

Ciekawisz się motoryzacją? Rozważ założenie własnego autokomisu. Wystarczy, iż odnajdziesz znakomicie położony oraz uporządkowany plac, a również zatroszczysz się o atrakcyjną reklamę swojej działalności.

Dla posiadacza komisu automobilowego najważniejszy jest placyk, na którym będą ustawione samochody ciężarowe przeznaczone na sprzedaż.
samochody ciężarowe

Autor: mezuni
Jego powierzchnia zależeć będzie od tego, ile samochodów planujesz zaprezentować. Odwiedź stronę Benetrucks Jeżeli rozmyślasz o profesjonalnym autokomisie, na placu winno się swobodnie pomieścić przynajmniej parę – paręnaście czterokołowców. Jak rozkręcisz interes, być może będziesz potrzebował miejsca dla powyżej pięćdziesięciu czterokołowców. Pamiętaj, że klienci powinni posiadać swobodny dostęp do każdego z czterokołowców. Pamiętaj, że liczą się wymiary po otwarciu wszystkich drzwi samochodu (szkoda calkowita a naprawa samochodu – zobacz na stronie jak uzyskać pomoc – łącznie z bagażnikiem.
Na terenie nawet najprostszego autokomisu musi znaleźć się też miejsce na wnętrze biurowe. W większości wypadków jest to kontener z blachy, jednak jeśli ma to być obszerny autokomis, to zastanów się nad solidną konstrukcją. Komisy samochodowe na ogół umiejscowione są przy głównych drogach jak też na krańcach miast. Bywa, że powstają wprost przy domku właściciela. Przydomowy autokomis musi być jednak dobrze oznakowany, aby potencjalni klienci nie mieli wątpliwości, iż w owym miejscu mogą nabyć pojazd.
Teren autokomisu musi być zagrodzony. Ze względu na wartość sprzedawanych przez ciebie aut, winieneś zadbać o odpowiednie systemy ochronne. Należy zainstalować alarm, monitoring oraz skorzystać z ofert kompetentnych jednostek ochroniarskich lub po prostu zatrudnić nocnego stróża (szczególnie w przypadku wielkiego autokomisu). Jeżeli już wybierzesz plac, zastanów się nad przyciągającym eksponowaniem samochodów przeznaczonych na sprzedaż. Postaw samochody (zaciski hamulcowe ciężarowe) tak, żeby te wyższe bądź naczepy wywrotki nie zasłaniały owych mniejszych. (Czytaj dalej) Nie zapomnij! Dla klientów nadzwyczaj istotnym elementem jest należność.

W przypadku aut z drugiej ręki musi ona być widoczna. Najlepiej powiesić nad przednią szybą estetyczną planszę z zauważalną z większej odległości ceną. Mniejszymi literami dobrze jest podać rok produkcji auta i przebieg.

Comments are closed.