Press "Enter" to skip to content

Smycze dla psów i klatki dla psów jako sprzęt niezbędne w każdym mieszkaniu mającym psiaka.

Smycz dla psa potrzebna jest przede wszystkim dlatego, że nie wszędzie można wypuszczać psa luzem. Ponadto smycz daje kontrolę nad pupilem, co jest ważne w przypadku szczeniąt. Trzecim znaczącym motywem jest nauka. Szczenię musi się nauczyć posłuszeństwa i umiejętności chodzenia przy nodze. Istnieją nawet specjalne smycze szkoleniowe. Niezwykle eleganckie są skórzane smycze dla psiaków. Mogą one jednak być bardzo drogie, szczególnie te wyprodukowane ze skóry najlepszego rodzaju.

psy na spacerze

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie tańsza jest imitacja skóry. Prawdziwa skóra czy nie, przy nabyciu należy zwrócić uwagę na mocne szycie lub nitowanie. Najlepiej gdy jest i szyta i nitowana równocześnie, szczególnie przy rączce i karabińczyku. Parciane smycze dla psów prześcigają te wyprodukowane ze skóry wzorami i barwami. Są przy tym zwykle wykonane z plecionki, co bardziej zwiększa ich wytrzymałość. I w tym wypadku należy dokładnie przyjrzeć się ich wykończeniu. I wreszcie metalowe smycze dla psów.

Chcesz zdobyć świeże informacje na określony temat? To obejrzyj www (http://vetan.wroclaw.pl/), na pewno da Ci wiele pozytywnych emocji i na długo zostanie w Twojej głowie.

Mają formę łańcuszka, ale rączka wytworzona jest z innego materiału, np. ze skóry. Ich największą wadą jest stosunkowo duża waga. Pejcz to smycz bardzo krótka, przeważnie do pół metra. Często jest gruba i sztywna, przeważnie gdy zrobiona jest dla dużych i silnych psów.

pies na spacerze

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

Solidne smycze dla psów standardowej długości są najbardziej popularne. Mierzą one przeważnie około metra. Nie można mówić, by na tej smyczy pies się wybiegał, ale też nie jest przymuszony poruszać się koło nóg| właściciela, tak jak w przypadku trzymania na pejczu. Następnymi smyczami są długie smycze. Te mają około dwóch metrów. Nazywa się je też smyczą przedłużaną, a to z tego powodu, że możemy regulować jej długość. Zależnie od konieczności może być złożona na połowę, skrócona o jedną trzecią lub całkowicie rozłożona. Temu smycz przedłużona jest zdecydowanie lepsza dla szczeniaków. Smycze automatyczne sprawdzają się zarówno przy małych jak i przy wielkich rasach.

Dają człowiekowi odpowiedni komfort w czasie spaceru, a psiakowi zdecydowanie więcej swobody. Oczywiście smycz konieczne jest dobrać pod kątem ciężaru i wielkości psa, ale też pod kątem wygody używania. Dużo więcej komfortu na spacerze zapewniają wersje z ergonomiczną, gumowaną rączką. Do tego jeszcze wybór pomiędzy linką lub taśmą, lubiany kolor i już można się cieszyć z długich spacerów ze swym psiakiem.

Kiedy podróżujemy z psiakiem nieodzowne jest zakupienie klatki dla psa, przykładowo takiej jak tu – . Klatka dla psów transportowa jest łatwą w utrzymaniu czystości alternatywą transporterów. Dodatkowo jest łatwa w obsłudze, a psu zapewnia dużą przestrzeń obserwacyjną.

Podoba Ci się tego typu post? To super, jeśli masz ochotę zobaczyć coś równie absorbującego, to z pewnością na pewno zaciekawi Cię również użyteczna strona (http://www.zdrowienastole.pl/Dla-kotow-c568).

Dostępne są klatki z dwoma drzwiczkami, z przegrodą czy też ze skośnym dachem. Klatka domowa to znakomite wyjście przede wszystkim dla posiadaczy młodych psiaków, którzy muszą zostawić pupila samego w mieszkaniu, bądź po prostu jako miejsce odpoczynku.

Comments are closed.