Press "Enter" to skip to content

Festiwal samochodów oldschoolowych w Oławie

Jeszcze do niedawna, osoby kolekcjonujące samochody zabytkowe, stanowili zamkniętą grupę pasjonatów.
Dziś ta sytuacja się zmienia, a polscy amatorzy motoryzacji coraz częściej zakładają prywatne muzea. Choć samo inwestowanie w samochody zabytkowe jest dość ryzykowne, to jednak nie o zysk tu chodzi. Budowanie kolekcji jest pochodną pasji, a pieniądze w tym wypadku są jedynie dodatkiem. Coraz częściej w Polsce organizowane są też zloty samochodów zabytkowych.

auto

Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com
Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie na stałe wpisał się w w kalendarz corocznych wydarzeń.Samochody zabytkowe nadają niezwykły klimat każdemu motoryzacyjnemu zlotowi.

Zainteresował Cię ten wpis? Bardzo nam miło. Po dodatkowe info (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/jeep/wrangler) wejdź do kolejnego linku – tam zamieściliśmy szczegółowe wiadomości.

Już kilka dobrych godziny przed oficjalnym otwarciem wydarzenia, zaczynają zjeżdżać zabytkowe perełki ze wszystkich zakątków Polski oraz zagranicy. Przed południem samochodysamochody (oklejanie samochodów folią wrocław cena)e uczestniczą w wielkiej paradzie ulicami Oławy, później impreza przenosi się do parku lotniczego.Tam – na scenie prowadzący prowadzi rozmowę z każdym z właścicieli pojazdów, od których dowiaduje się o historii i o mechanice danego pojazdu .Od popołudnia do późnych godzin wieczornych trwa wielka zabawa. Organizatorzy Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Zabytkowych każdego roku wybierają najstarszy oraz najpiękniejszy pojazd Zlotu. Organizatorzy oceniają również pojazdy stworzone w latach, które u większości ludzi zostaną w pamięci na zawsze – pojazdy z czasów PRL-u.

pojazd

Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com
Na zlot pojazdów muzealnych przybywają ludzie z kraju i z zagranicy – nawet z USA! Atmosferę każdego Zlotu pojazdów muzealnych tworzą także właściciele aut, którzy pojawiają się na zjeździe przebrani w różnorodne stroje, by oddać klimat poprzednich lat. Dla widzów organizowane są rozmaite konkursy, np. w siłowaniu się na rękę. W konkursie tym swoich sił może spróbować każdy – nawet dziecko. W tej konkurencji nie ma wygranych lub przegranych, każdy z uczestników otrzymuje upominek. Imprezę z reguły kończy Wspólny klakson dla Oławy, w którym uczestniczy większość pojazdów obecnych na Zlocie. Ważne informacje dla uczestników zlotu to wpisowe – wynoszące 30 zł za jeden dzień dla kierowcy, a każda kolejna osoba musi uiścić opłatę 25 zł. Organizatorzy zapewniają poczęstunek, pamiątkowe gadżety oraz puchary. Organizatorzy pomagają także w rezerwacji noclegów.
Zlot Zabytkowych pojazdów to impreza, której nie może przegapić żaden miłośnik zabytkowej motoryzacji. Oprócz wielu atrakcji i świetnej zabawy, zdobyć też można cenne upominki.

Comments are closed.