Press "Enter" to skip to content

Obrazy w aranżacji wnętrz – gdzie je umieścić, aby faktycznie otrzymać wystarczająco satysfakcjonujący efekt?

W czasie aranżowania wnętrz sporo osób skupia się nadmiernie na meblach oraz ich rozmieszczeniu, zapominając, że o charakterze pomieszczenia w ogromnej mierze decydują drobiazgi. Warto zadbać o atrakcyjne zagospodarowanie ścian, nie tylko pod względem dobrania odpowiedniego koloru, ale także dodatkowych dekoracji, na przykład w postaci obrazów. Jak je dostosowywać, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt?

Obraz do jadalni, tryptyk

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Przede wszystkim, warto pamiętać, że niewskazana jest przesada. Zbyt duża ilość obrazów może dać efekt przeładowania, w szczególności w przypadku ograniczonych pomieszczeń, wobec tego należy dokładnie przemyśleć kwestię ilości obrazów. W dodatku, naprawdę istotna jest ich tematyka.

Podstawowe znaczenie mają rzecz jasna indywidualne potrzeby oraz preferencje mieszkańców domu bądź mieszkania. Z pewnością warto zainwestować w obrazy utalentowanych malarzy, a nie tanie reprodukcje. Współcześnie istnieje na rynku dużo galerii, jakie w swojej ofercie mają obrazy mało znanych twórców, które są faktycznie piękne, a jednocześnie nie stanowią dużego wydatku.

Jeśli czytasz przedstawiany artykuł to oznacza, że temat Cię niezwykle zafascynował – wejdź na odnośnik do strony lampa podłogowa nowoczesna, a znajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się też obrazy tryptyki – , czyli trzy obrazy, które stanowią jedną całość.

Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem, w związku z tym nie powinno się mieć dużych trudności z dobraniem odpowiedniego rozwiązania. Na dodatek, oferowane są też obrazy drukowane, chociażby ze zdjęć wybranych przez klienta. Są one wierne nawet najdrobniejszym szczegółom, a jednocześnie wyglądają jak tradycyjne obrazy. Jest to doskonały sposób na wydrukowanie własnych zdjęć, na przykład ze ślubu. Namalowanie prawdziwego obrazu przez utalentowanego artystę zajęłoby zdecydowanie więcej czasu i mogłoby okazać się zbyt kosztowne. Obrazy drukowane zyskują coraz większą popularność. Dzisiaj modne jest też zagospodarowanie jednej ściany w całości obrazami oraz fotografiami, często w zupełnie odmiennych stylistycznie ramach. Takie ściany gwarantują wzruszające wspomnienia, a przy tym są doskonałą dekoracją pomieszczenia. Można je umieścić w przedpokoju, salonie bądź sypialni, to zależy od tego, gdzie będzie można wygospodarować zupełnie wolną, szczególnie dużą ścianę.Ogólnie mówiąc, obrazy we wnętrzach są jedną z najatrakcyjniejszych dekoracji, która nigdy nie wychodzi z mody.

Comments are closed.