Press "Enter" to skip to content

Fabryczne wyposażenie auta najczęściej nie jest zbyt wyrafinowane

Dlatego też rynek akcesoriów motoryzacyjnych bardzo dynamicznie się rozwija, gdyż coraz więcej osób chce jakimś sposobem ulepszyć funkcjonowanie lub wygląd swojego pojazdu.

Jednym z najczęściej modyfikowanych części wyposażenia jest nagłośnienie wnętrza. Zamontowane fabrycznie głośniki z radiem większości właścicieli wystarczają, ale dla wielbicieli dobrej muzyki jest to stanowczo za mało.

Radio

Autor: Jason Cartwright
Źródło: http://www.flickr.com

Instalowane fabrycznie nagłośnienie samochodu z pewnością im nie wystarczy, ale szczęśliwie propozycja firm które się zajmują produkcją sprzętu grającego jest bardzo szeroka.

Czy masz kłopot z odnalezieniem ciekawych danych na opisywany temat? Jeśli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść (https://artgrafcars.pl/ochrona-lakieru/), a na pewno się nie zawiedziesz.

Trzeba się oczywiście liczyć z kosztami tego typu modyfikacji, prawdziwi entuzjaści wydają niekiedy kilkadziesiąt tysięcy za kompletny zestaw. Oczywiście typowy sprzęt nie będzie tak dużo kosztował, lecz pamiętać należy o tym, że za sto złotych porządnego systemu audio w samochodzie nie da się zrobić. Aby system audio miał odpowiednią jakość, to potrzeba kwoty co najmniej parę razy wyższej, lecz też jakość muzyki będzie bez porównania.

Wnętrze samochodu

Autor: Doc Searls
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszym elementem wszystkich zestawów jest porządny radioodtwarzacz. Nie można tu iść na kompromis, jeśli będzie on kiepski, to najlepsze głośniki i wzmacniacze nic nie pomogą. Postawić tu trzeba na producenta, który specjalizuje się w sprzęcie samochodowym, wówczas będzie się pewnym, że zestaw zapewni odpowiednią jakość muzyki.

Porządne radio należałoby podłączyć do dobrych głośników, inaczej szkoda tak dużo za nie płacić. Fabryczne nie będą się nadawać do dobrego zestawu, tak więc trzeba je wymienić na modele, jakie będą odpowiadały jakością radioodbiornikowi, który się wybierze. Doskonale będą się tu sprawdzać zestawy komponentowe, które się składają z kompletu głośników nisko i wysoko tonowych, wielu kierowców wybiera także głośniki dwu lub trójdrożne. Do kompletu trzeba jeszcze wybrać odpowiednio mocny car audio wzmacniacz, zamówić dobrej jakości kable do przyłączenia wszystkiego i można się będzie cieszyć rewelacyjnym brzmieniem.

Comments are closed.