Press "Enter" to skip to content

Odmień swoje mieszkanie

Co roku, gdy przychodzi okres lata wielu ludzi rozpoczyna remonty swoich domów. Jest to świetny okres, bo dni są długie, jest ciepło i wszelkie roboty choćby przy odświeżaniu ścian są mniej kłopotliwe. Ważne jest, żeby dobrze rozplanować remont, a wówczas wszystko będzie szło sprawnie i szybko.

Przykładowy sufit podwieszany

Autor: The County Clerk
Źródło: www.flickr.com
Zaplanuj remontRemonty najlepiej planować na początku, lub przy końcu okresu wakacji. W ten sposób damy radę prawdopodobnie jeszcze wygospodarować choć kilka dni na odpoczynek. Jeżeli będziemy chcieli remontować dom w samym środku lata możemy mieć kłopot z wzięciem urlopu zaraz po nim. Szczyt urlopowy to średni moment.

FirmaKolejną istotną sprawą jest wyszukanie firmy remontowej. Zacznijmy kilka miesięcy wcześniej, bo zwykle ekipy, które zajmują się tego rodzaju pracami na okres lata są rozchwytywane. Spróbujmy już na wiosnę zarezerwować termin u konkretnych fachowców. Należy wybierać firmy wszechstronne. Ideałem jest firma, która składa się z fachowców kilku dziedzin. Jeżeli jedna osoba pracuje nad instalacją elektryczną, kolejna kładzie płytki, jeszcze kto inny jest specjalistą od gładzi – wówczas mamy większą pewność, że wszelkie prace będą wykonane z najwyższą starannością.

Wyszukanie dobrej firmy jest proste. Gdy chodzi o remonty, Białystok, Wrocław, Kraków lub jakiekolwiek inne miasto to miejsce, gdzie bez trudu wyszukamy świetnych fachowców.

Przede wszystkim planowaniePrzemyślmy bardzo dobrze jakie prace chcemy wykonać. To ważne, bo jeżeli w połowie prac, na przykład podczas malowania ścian, okaże się, że w zasadzie to może by dodatkowo zmienić podłogi i wyburzyć którąś ścianę, nie dość, że remont się przedłuży, to może się okazać, że część z nich trzeba będzie wykonać jeszcze raz. Z tego powodu ścisłe zaplanowanie czynności ma wielkie znaczenie. Z planem ekipa również może działać sprawnie i szybko.

WydatkiWażne jest również, aby spisać sobie dokładnie kosztorys remontu. Pamiętać trzeba, że samo wynajęcie ekipy nie załatwia sprawy. Musimy dopisać również materiały budowlane, jak na przykład wiertarka czy akcesoria do narzędzi pomiarowych (akcesoria do narzędzi pomiarowych od Bosch), większe zużycie mediów itp. Pamiętajmy także o drobiazgach. Bywa, że w planowaniu wydatków pomijamy niewielkie elementy wykończenia takie jak na przykład listwy, gniazdka, karnisze, a okazuje się, że to czasem dodatkowych kilka tysięcy. Jeśli wszystko szczegółowo zaplanujemy remont (sklep internetowy budowlany) naszego mieszkania będzie szybki i sprawny.

Comments are closed.