Press "Enter" to skip to content

Jakiego rodzaju mieszkanie lepiej wybrać? Czy zdecydować się na zakup czy może na wynajem? Co będzie dla nas lepsze?

Bardzo wiele osób decyduje się na zakup własnego mieszkania. Odnajdują oni rzeczywiście dużo argumentów na poparcie swojej decyzji. Wydaje im się, iż warto posiadać coś własnego, a nie dać zarobić innym. Twierdzą też, że posiadanie swojego mieszkania poprawia ich status społeczny lub zdaje im się, że korzystnie się ustabilizować.

Wielokrotnie przedstawione argumenty mówią o podjęciu decyzji o zakupie własnego „m”. Musimy zwrócić uwagę, że są to przesłanki natury emocjonalnej, które raczej niewiele mają wspólnego z racjonalnym oglądem. Zbytnio pochopne dokonywanie wyboru pomiędzy zakupem i wynajmowaniem może być bardzo złe w skutkach. Mieszkania na wynajem mają wiele zalet jeśli je porównamy z drugą z możliwości.

nowe mieszkania

Autor: Loozrboy
Źródło: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/

Najistotniejsze powody dla których powinniśmy się wstrzymać z przejściem na swoje to na pewno dość znaczne koszta w przypadku gdy zdecydujemy się na kredyt. Każdy kto choć raz się spotkał z tym zjawiskiem, wie o co chodzi. Nie jest ważne, o jakim mieście mówimy, choć czym bardziej duże miasto, tym drożej, ale nawet nowe mieszkania Pruszków, to także dość duży wydatek .

Zainteresowałeś się owym działem? Przeczytaj więc dalej stolarka aluminiowa kraków o tym wątku w nowym wpisie, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Kolejnym minusem jest brak elastyczności, co znaczy związanie z jednym miejscem. A co jak za parę lat nam się znudzi? Przecież go nie możemy sprzedać, jak mamy kredyt? Przed podjęciem decyzji o kupnie mieszkania na kredyt powinniśmy rozpatrzyć wynajem choćby na kilka lat, jak mieszkania do wynajęcia Pruszków i sprawdzić, co jest dla nas najbardziej istotne.

Wielu osobom proponowane są mieszkania na wynajem. Jest to tańsza z dwóch osiągalnych możliwości, jaka oferuje komfort, jednakże nie jest polecana osobom szukającym stabilizacji. Lecz jak wspomnieliśmy wcześniej stabilizacja jest właściwa, ale po paru latach, gdy już zdajemy sobie sprawę czego oczekujemy, gdzie chcemy zamieszkać i w jakich warunkach.

Może jeszcze w wieku 30 lat preferujemy życie w dużym mieście, lecz już bliżej 40 wolelibyśmy spokój orazwyprowadzkę za miasto . Te kwestie są oczywiście do indywidualnego rozpatrzenia, ponieważ każdy ma przecież swój gust, swoje podejście do życia. Wiadomo, że, jest to tak ważna sprawa, że należy ją przemyśleć gruntownie. Po takim przemyśleniu już z pewnością podejmiemy dobrą decyzję.

Comments are closed.