Press "Enter" to skip to content

Jaka jest rola oświetlenia w codziennym funkcjonowaniu czyli w jaki sposób dopasować lampy do mieszkania, aby były one stylowe i praktyczne.

W erze elektryczności jednym z najbardziej istotnych sprzętów w naszych mieszkaniach są lampy. Lampy, na jakie tak naprawdę większość z nas nie zwraca zupełnie na co dzień uwagi, bo przecież się je wiesza przy suficie czy na ścianie i jeżeli nie trzeba zmieniać przepalonej żarówki, to nic nie trzeba przy nich robić. Przez wiele osób nawet samo wybieranie traktowane jest trochę po macoszemu, osoby takie po prostu udają się do sklepu, kupują to, co im się spodoba i wieszają, wcale nie przejmując się ani dobraniem lamp do wystroju, ani tym bardziej rozplanowaniem oświetlenia tak aby było wygodne. A tak naprawdę obie te rzeczy mają duże znaczenie.

Lampy sufitowe nowoczesne

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl
Mimo tego, że nie zwraca się na nie większej uwagi, to lampy są istotnym elementem dekoracyjnym. Odpowiednio dobrane potrafią świetnie odmienić charakter pomieszczenia, i w drugą stronę – jeżeli na przykład do nowoczesnego wnętrza ktoś wybierze stylową drewnianą lampę ze zdobieniami, to wyglądać to może trochę śmiesznie.

Oferta lamp (zobacz plafon łazienkowy) jest tak duża, że praktycznie każdy, jeśli tylko wykaże trochę zainteresowania, bez większego problemu dobierze coś do swego mieszkania, ważne jest aby zakupiona lampa do przedpokoju (strona sklepu: modne lampy do przedpokoju w APD Market), salonu czy łazienki współgrała z resztą wystroju.

Nie mniej ważną, jeżeli nie ważniejszą sprawą powinno być takie urządzenie oświetlenia, aby było ono jak najbardziej praktyczne i funkcjonalne. Czasy, kiedy w pokoju montowana była jedna lampa do sufitu ((znajdź: oświetlenie sufitowe w APD Market)) już dawno minęły, obecnie trendy idą w kierunku punktowych źródeł oświetlenia, pozwalają one na rozświetlanie wybranych fragmentów pomieszczeń żarówkami niedużej mocy. Najczęściej takie rozwiązanie wykorzystuje się w łazienkach i kuchniach, choć rzecz jasna nie ma problemów żeby zastosować je gdzie indziej. W łazienkach tego typu niewielkie lampki montuje się przeważnie przy lustrze, za to w kuchniach coraz częściej praktykowane jest dodatkowe rozświetlania blatu roboczego, przy jakich przyrządza się posiłki. Projektując oświetlenie powinno się mieć to na uwadze, bo przez takie rozwiązania wnętrza będą dużo wygodniejsze i bardziej funkcjonalne.

Comments are closed.