Press "Enter" to skip to content

Na czym polega oznaczanie produktów stalowych

Jasnym jest, że dzisiaj każdy klient chce otrzymać jak najwyższej jakości towar – najlepiej dodatkowo za relatywnie niską cenę. Chęć obniżania cen przez twórców poszczególnych towarów często jednak skutkuje zaniżeniem jakości. Jak znaleźć złoty środek między jakością a ceną?

Stalowe sito

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na szczęście przepisy Unii Europejskiej zaczyna wprowadzać właściwe regulacje w tym zakresie, co można prześledzić przykładowo w wytwarzaniu stali. Dzisiaj obowiązują dwa rodzaje oznaczania stali – znakowy i cyfrowy. Systemy znakowe składają się z symboli literowych oraz cyfr, natomiast systemy cyfrowe wyłącznie z cyfr. Każdy rodzaj stali produkowany teraz na obszarze Unii Europejskiej musi zostać odpowiednio oznakowany – trzeba ponadto oznaczyć jej gatunek.

Symbole w oznakowaniu zwykle wskazują na zasadnicze cechy danej stali – przykładowo jej zastosowanie czy też właściwości fizyczne. Część liter oznacza skład chemiczny wybranej stali – w tym wypadku oznaczenia stali (zobacz na stronie profesjonalnej firmy – oznaczanie elementów stalowych) mogą wskazywać na stale stopowe lub szybkotnące, w zależności od tego, czy badana stal (wypróbuj w promocji : sprawdź te propozycje) jest stopem różnych minerałów czy nie. Z kolei znak stali oznacza możliwe zastosowanie stali oraz jej własności mechaniczne – można tutaj wyróżnić stal do wyrobów walcowanych na ciepło oraz stale do betonu sprężystego. Oczywiście to, jakiej stali się szuka, jest zmienne w zależności od konkretnych okoliczności oraz tego, do czego dana stal ma byćwykorzystywana. Inne stal będzie niezbędna do budowli domu, inna zaś do skomplikowanych maszyn pracujących w różnego rodzaju zakładach w wysokich temperaturach. Wielce istotne są również możliwe wytrzymałość stali – do różnych produktów stalowych konieczne są różne rodzaje stali. Jeżeli poszukujesz stali o konkretnych cechach, powinieneś sprawdzić, czy taka w ogóle jest produkowana. Aby znaleźć podstawowe informacje na ten temat, powinieneś wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „profile stalowe cennik (porównaj na stronie dostawcy – cennik profili stalowych), a później przejrzeć oferty poszczególnych zakładów zajmujących się produkcją stali (www.brumet.com.pl/ -przejdź na naszą stronę). Tam zdecydowanie uda Ci się odnaleźć przedsiębiorstwo, które ma w swojej ofercie taką stal, jakiej potrzebujesz albo zgodzi się wytworzyć taką na Twoje indywidualne zamówienie.

Comments are closed.