Press "Enter" to skip to content

Na czym polega właściwe oznaczanie stali

Jasnym jest, że współcześnie każdy kupujący chce otrzymać jak najwyższej jakości towar – najlepiej w dodatku za relatywnie niską cenę. Chęć zaniżania cen przez twórców określonych produktów czasami jednak skutkuje obniżeniem jakości. Jak znaleźć złoty środek między jakością a ceną?

Stalowe sito

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na szczęście prawo Unii Europejskiej zaczyna wprowadzać odpowiednie przepisy w tym zakresie, co można zobaczyć przykładowo w produkcji stali. Teraz obowiązują dwa systemy znakowania stali – znakowy oraz cyfrowy. Oznakowania znakowe składają się z liter oraz cyfr, natomiast oznakowania cyfrowe tylko z cyfr. Każdy gatunek stali produkowany teraz na obszarze Unii Europejskiej musi zostać właściwie oznaczony – trzeba również określić jej gatunek.

Symbole w oznaczeniu zazwyczaj wskazują na zasadnicze cechy konkretnej stali – na przykład jej twardość czy też właściwości fizyczne. Część liter oznacza skład chemiczny danej stali – w tym przypadku oznaczenia stali (znajdziesz na stronie profesjonalnej firmy – oznaczanie stalowych elementów) mogą wskazywać na stale stopowe lub szybkotnące, w zależności od tego, czy konkretna stal jest stopem różnych minerałów czy nie. Z kolei znak stali oznacza możliwe zastosowania stali oraz jej własności mechaniczne – można tutaj wyróżnić stal do wyrobów walcowanych na zimno oraz stale do betonu sprężystego. Oczywiście to, jakiej stali się potrzebuje, jest zmienne w zależności od danych okoliczności oraz tego, do czego dana stal ma zostaćwykorzystana. Inne stal będzie konieczna do budowana domu, inna zaś do skomplikowanych urządzeń pracujących w różnego rodzaju zakładach w ogromnych temperaturach. Wielce ważne są także dopuszczalne obciążenia stali – do różnych produktów stalowych wymagane są różne rodzaje stali. Jeśli potrzebujesz stali o konkretnych cechach, musisz sprawdzić, czy taka w ogóle jest wytwarzana. Aby odnaleźć najważniejsze wiadomości na ten temat, musisz wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „profile stalowe cennik (zamów na stronie – aktualny cennik blach), a następnie obejrzeć oferty poszczególnych przedsiębiorstw parających się produkcją stali. Tam na pewno uda Ci się znaleźć zakład, które posiada w swojej ofercie taką stal (najniższa cena na : https://www.aner.com.pl/), jakiej poszukujesz albo zgodzi się wytworzyć taką na Twoje specjalne zamówienie.

Comments are closed.