Press "Enter" to skip to content

Bryłka uliczna miasto Strzegom

Śliczny zieleniec i pobliże domu, to wizytówka każdego posiadacza. Wielki wpływ na estetykę i wystrój posesji ma dobrze urządzona mała architektura. Istotną jej część stanowi niesłychanie popularna ostatnio wytworna kostka brukowa.

Kostka niejednokrotnie jest klasyfikowana jako niewiele skomplikowany produkt betonowy, zarówno w produkcji, jak i wyglądzie. Jednakże technologiczny awans ostatnich lat, zaowocował propozycją wysokiej jakości produktów o wyjątkowej odporności, stylistyce i funkcjonalności. Najnowsze trendy w drobnej architekturze, wyrażają tendencję odchodzenia od standardowych szablonów, odcieni i konfiguracji bruku na korzyść kostki o nieregularnej fakturze ubogaconej szlachetnymi kruszywami.

Kostka brukowa w rynku

Autor: Milosz1
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z wiodących ostatnimi czasy nurtów jest splatanie składników kontrastowych. Często stosuje się złączenie kostki o równej nawierzchni z kostką o nieregularnej fakturze. Kostka brukowa ze Strzegomia (zobacz ile to kosztuje), ogromnie ciekawie prezentuje się nie jedynie przy starych, zabytkowych budynkach, lecz też przy dzisiejszych budowlach, w jakich strukturze góruje szkło, stal (zobacz koniecznie – płaskowniki stalowe wymiary) i proste kształty. Niebanalne zestawienia powodują, iż nawierzchnia z kostki brukowej nabiera szlachetności i doskonale harmonizuje z sąsiedztwem.

kostka brukowa

Autor: Paolo Trabattoni
Źródło: http://www.flickr.com
Planując powierzchnię dookoła budynku, takie jak dróżka do domu, schody, altanka w ogrodzie, bądź powierzchnię na ruszt, z reguły wydziela się barwą, układem, albo fakturą. Alejki w ogrodzie są na ogół węższe, wiją się wśród bujnej zieloności i posiadają nieregularne kształty. Do ich konstrukcji stosuje się mniejszej kostki brukowej, a na obrzeżach dróżek stosuje się wyjątkowe części wykończeniowe, jakie też pięknie nadają się do wykończenia rabatek i kwietników. Duże powierzchnie, jak droga dojazdowa, wyjście od bramki wjazdowej, częstokroć są utworzone z kostek o większych rozmiarach, względnie udekorowane różnymi wzorami. Właściwie wyglądają wzory proste, oparte na kwadracie, jakie w rezultacie tworzą proste, wspaniałe wzorce i ciekawe szachownice.

Chcesz dowiedzieć się dużo na ten interesujący temat? Zachęcamy więc na naszą kolejna witrynę – można zobaczyć tu (https://www.anplast.pl/zawor-zwrotny-szczelny-125,3,11252,11450) link i trzeba w niego wejść.

Jeszcze ciekawszy efekt otrzymamy, jak przy układaniu kostki brukowej (Strzegom) o znacznych powierzchniach wykorzystamy również nietradycyjne zestawienie rozmaitych materiałów, bądź kostkę o różnych wymiarach – strzegomska brukowa kostka.

Comments are closed.