Press "Enter" to skip to content

Jak wybierać odpowiednią karmę dla swoich domowych pupili, by mieć pewność, że dostarcza się im wszystkich niezbędnych składników?

Dzisiaj, osoby, które posiadają psy, koty lub inne domowe pupile, starają się zapewnić im wszystko, co wymagane jest im do życia. Minęły czasy, gdy psy były karmione resztkami ze stołu i sporo osób nie przejmowało się ich prawidłowym żywieniem. Jak najlepiej zbilansowana dieta zwierzęcia ma tak samo istotny wpływ na jego zdrowie, jak żywienie człowieka, dlatego wskazane jest kupowanie wysokiej jakości karm. Którymi kryteriami należy się w tym przypadku kierować?

pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Co najważniejsze, trzeba pamiętać, że wybór karmy dla psów musi być dostosowany do konkretnych potrzeb psa. Oczekiwania żywieniowe są uzależnione od rasy. Ma to podstawowe znaczenie, więc kiedy nie wie się dokładnie, którą karmę podawać zwierzęciu – już w momencie zakupu szczeniaka z hodowli warto zapytać o opinię hodowcę.

Kliknij bez obaw tu a zobaczysz, że w najświeższym źródle (http://kabus.pl/) opublikowano niezwykle intrygujące materiały. One też są pasjonujące.

Hodowcy przeważnie są w stanie udzielić stosownych informacji. Dobry hodowca będzie także służył pomocą po zakupie szczeniaka. Warto jest więc się do niego zgłosić, tym bardziej, że z reguły hodowcy mają spore doświadczenie w tej kwestii i są w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania.

Źródłem pomocnych informacji jest dodatkowo weterynarz, u którego leczy się zwierzę. Opcjonalnie, o zdanie warto zapytać internautów, między innymi na dedykowanych forach. Trzeba jednak pamiętać, że w żadnym przypadku nie należy oszczędzać na karmach, jako że

pies

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

może się to negatywnie odbić na kondycji zdrowotnej zwierzęcia, a wielu ubytków, zwłaszcza powstałych w fazie wzrostu nie da się już naprawić. Warto mieć to na uwadze. W dodatku, trzeba pamiętać że jedzenie (pizza Wrocław świdnicka ) dla kotów sterylizowanych (karma sucha i mokra) jest inne niż to dla kotów, które takiego zabiegu nie przeszły – .

Wybierając konkretny produkt trzeba mieć więc na uwadze potrzeby swojego pupila, jakie zmieniają się w ciągu jego życia. Oczywiście, niekiedy karma musi być uzupełniana między innymi świeżym mięsem. Wszystko zależy od tego, której rasy psa posiada się w domu. Możliwości na dzisiejszym rynku jest faktycznie bardzo dużo, wobec tego każda osoba na pewno będzie potrafiła odszukać produkt odpowiadający potrzebom jej pupila. Wybór karmy w żadnym razie nie powinien być przypadkowy, w szczególności jeśli chce się odpowiednio dbać o stan zdrowia kota albo psa.

Comments are closed.