Press "Enter" to skip to content

Jaki wybrać domofon? Może dobry będzie standardowy, a może warto zainwestować w droższy i bardziej wytrzymały sprzęt?

Domofon jest wejście do domu. Możemy przekonać się kto jest naszym gościem, zanim wpuścimy go do środka. Najczęściej sprawdzają się te standardowe domofony, dużo osób posiada takie u siebie, czasem natomiast warto zainwestować w lepszy sprzęt, jak videodomofon.

monitoring

Obecnie można wyróżnić dwa typy domofonów, czyli z przewodem oraz bezprzewodowe – zobacz . Przewodowe, jak sama nazwa wskazuje, potrzebują połączenia między kasetą domofonu oraz unifonem. Dla takich połączeń najlepiej stosować kabel YTDY o ilości par przewodów, zgodnej z wytycznymi instrukcji domofonu. Dobrze jest mieć 3 albo 4 żyły w zapasie. Może być tak, że zechcemy wymienić domofon na nowy. Inny rodzaj to urządzenia bez przewodów, które bardzo często zakłada się w domach, gdzie każda ściana jest wykończona a kucie przyniosłoby zbyt duże koszty.

Tego typu domofon może być w pełni bezprzewodowy, lub działać tak, iż unifon i kaseta będą zasilane z sieci. Musimy jednakże wiedzieć, że elektrozaczep zawsze potrzebuje zasilania sieciowego, dlatego powinien być to elektrozamek z zatrzaskiem. domofony z funkcja wideo ze względu na coraz bardziej atrakcyjną cenę są chętniej wybierane. Umożliwiają nie tylko słyszeć, ale głównie widzieć daną osobę. Montaż, jak i prawidłowe umiejscowienie videodomofonu przysparzają trochę pracy.

Nadal nurtuje Cię ów tekst? Kliknij w wybrany link i pod nim jest moja strona (http://metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/sruby-wkrety-metalu-prety-gwintowane/), gdzie znajdziesz dodatkowe wiadomości.

Przykładowo, normalne videdomofony potrzebują dodatkowego przewodu koncentrycznego, aby mogły odpowiednio pracować.

kamerka

Oczywiście, możemy podpiąć go na normalnej przewodowej instalacji, lecz stracić możemy wtedy na jakości. Z drugiej strony istnieją typy domofonów, które pracują dajmy na to jedynie na skrętce komputerowe, jednak musimy się zastanowić, czy to wystarczy. Kaseta wideodomofonu musi być na dość znacznej wysokości, tak byśmy byli w stanie zobaczyć całą osobę, która będzie stała przy wejściowych drzwiach albo furtce.

Rzecz jasna, część takich domofonów posiada możliwość regulacji pionowej, ale nie zawsze to wystarczy (szczególnie, jeśli kaseta videodomofonu będzie zainstalowana zbyt nisko). Możemy także zakupić videodomofon na podczerwień. Przez to będziemy mogli zobaczyć osobę także po ciemku. A jeśli chciałbyś posiadać bardziej nowoczesne urządzenia powinieneś mieć na przykład kamera ip.

Może Cię też zainteresować –

Comments are closed.