Press "Enter" to skip to content

Jaki kompresor wybrać?

Kompresor to uniwersalne narzędzie, które z powodzeniem sprawdza się na każdej posesji. Potrzebujemy odkręcić koła w samochodzie, lub wyczyścić narzędzia? To urządzenie na pewno ułatwi nam życie i zaoszczędzi wiele cennego czasu. Kompresor wyśmienicie sprawdzi się także w warsztatach naprawczych i na placu budowy, w wulkanizacji czy w trakcie domowego remontu.

sprężarka tłokowa

Źródło: http://www.pneuma.pl/
W jaki sposób znaleźć model, który spełni nasze kryteria? Na które dane techniczne zwrócić szczególną uwagę? Wszystko zależy od jego przyszłych zastosowań. Jeżeli poszukujemy kompresora do niewielkich prac domowych, nie jest konieczne aby koncentrować się na drogich modelach.

Nie ociągaj się – jeżeli chcesz uzyskać uzupełniające informacje na ten temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście (inter-bis.pl/trak-tasmowy-poziomy) na nasz link w ogóle całkowicie darmowy.

Zazwyczaj wystarczy ciśnieniowy zestaw przenośny o napędzie elektrycznym. Do pompowania kół w samochodzie, malowania narzędzi czy nawadniania działki polecany jest kompresor olejowy.

Do zakładów pracy wymaga się na ogół wyższych parametrów. Sprawdźmy pojemność zbiornika i maksymalne ciśnienie robocze. Takie urządzenia zwykle są wykorzystywane w warsztatach samochodowych i serwisach ogumienia. Profesjonaliści zaufali marce Metabo, firmie znanej w ponad stu krajach. Kompresor Metabo potrafi pracować w najtrudniejszych warunkach (kompresory). Moc, bezpieczeństwo i żywotność w połączeniu z innowacyjną techniką wyróżniają markę na tle innych.

Przed ostateczną decyzją zastanówmy się jakiego urządzenia potrzebujemy: stacjonarnego czy przenośnego. Oczywistym jest, że jeżeli sprężarka będzie wykorzystywana w budownictwie, mobilność sprzętu byłaby jak najbardziej wskazana. Przecież trudno przewidzieć, gdzie ekipa remontowa będzie potrzebowała sprężarki. Nie zapominając o tym fakcie, zwróćmy uwagę na wagę urządzenia, oraz łatwość jego przenoszenia. Z reguły mobilne kompresory tego typu posiadają 2 lub 4 koła jezdne. Bez względu na wykorzystanie sprężarki jest to zakup, który prędzej czy później na pewno się opłaci. Jej skuteczność, łatwość w obsłudze oraz szeroka wielofunkcyjność czyni z niej narzędzie niezbędne w każdym gospodarstwie domowym i przedsiębiorstwie.

Comments are closed.