Press "Enter" to skip to content

Jak powinniśmy dobierać krzesła do biura? Na jakie czynniki trzeba zwracać uwagę?

Wiele osób nie ma wiedzy, jakiego rodzaju krzesło do pracy biurowej warto wybrać, więc sięgają po utarte zasady wyboru, do jakich należą przede wszystkim parametry techniczne oraz cena. Rzecz w tym, że przez to zapomina się, jakie to krzesło będzie wpływać na nasze zdrowie. Jakie w związku z tym mamy rodzaje krzeseł oraz w jaki sposób je dobierać pod kątem zdrowotnym?

krzesło biurowe

Autor: Kristin Nador
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej znane są krzesła biurowe, ponieważ jest to dość tania opcja. Niska cena jednak często znajduje odbicie w braku możliwości dopasowania krzesła do postury użytkownika, jak również pasywność podczas siedzenie. Niezbyt duże możliwości zmiany ustawienia, jak też brak aktywnych części składowych mogą doprowadzić do powstania uczucia zmęczenia, braku koncentracji oraz bólu różnego rodzaju. Każdy, kto długo pracował w biurze i przesiadywał na tego typu krześle, wie doskonale, z jakiego rodzaju odczuciami się to wiąże. Całe szczęście powstają wciąż lepsze krzesła biurowe, (krzesła biurowe we Wrocławiu) jakie możemy porównać do krzeseł zdrowotnych. Dowiedz się więcej tutaj: .

Jednak, aby tego typu krzesło można było określać tym mianem, powinno ono być zaszeregowane do kategorii przedmiotów zdrowotnych, natomiast jego efekty działania muszą być potwierdzone przez badania jak również wymagające testy. Z tego powodu w związku z tym zawsze warto pytać osobę w sklepie, czy oferowane krzesło jest zaliczone właśnie do takiej kategorii. Dobrym wyborem są również krzesła ergonomiczne, ich zaletą jest możliwość zmiany nachylenia oparcia, ustawiania podłokietników i siedziska. Na uwagę zasługują też ergonomiczny kształt oparcia jak też siedziska.

biuro, krzesła

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Wszystkie tego typu właściwości dają możliwość dopasowania ustawień krzesła do sylwetki osoby. Dobre są też krzesła z przeznaczeniem stricte do siedzenia przy komputerze. Jeżeli dobierzemy złe krzesło designerskie krzesła to z pewnością będziemy mieć problem z bólem pleców. W ten sposób się dzieje, jak krzesło posiada nieruchome, nieruchome siedzisko. Bóle pleców powstają więc przez przeciążenie mięśni pleców przez robienie nienaturalnych ruchów podczas siedzenia, bo ciało musi się dostosować do pozostającego nieruchomo siedziska krzesła. Ruch jednakże jest dla naszego organizmu czymś naturalnym, dlatego też o wiele przyjemniej jest pracować na krześle z ruchomym siedziskiem mającym sprężynę. Warto pamiętać o powyższych rodzajach siedzisk podczas wyboru krzesła.

Comments are closed.