Press "Enter" to skip to content

Ścisła praktyka budowlana, czyli co to są izolacje natryskowe.

Docieplenie budynkówa także poddaszy metodą natrysku pozyskuje coraz szersze grono sprzymierzeńców i wypiera poprzedniemetody izolacji termicznej takie jak wełna mineralna i styropian – jest to wywołane tym, że parametry pianki znacznie przewyższają używane dotychczas materiały.

dom

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
Izolacje natryskowe mogą być wykorzystywane do ocieplania budynków mieszkalnych: poddaszy, ścian, fundamentów, ogrzania budynków przemysłowych, m.in. w halach, zbiornikach, docieplanie budynków rolniczych: obory, kurniki i inne budynki inwentarzowe, ocieplania obiektów sakralnych. Izolacje natryskowe to niesłychanie skuteczny sposób usprawnienia ekonomiczności budynku, a nawet wzbogacanie jego konstrukcji. Pozwalają na to opisane wyżej własności pianki, która może być wykorzystywana do ogrzewania czy też docieplania prawie każdych powierzchni, z wyjątkiem ścian tworzonych metodą lekką mokrą. Izolacje (megastyro.pl/eps-033-maxlambda.html) natryskowe z sukcesem mogą być wykorzystywane w budynkach dopiero powstających także nowych, jak również starszych, niezależnie od tego, do jakich celów będą w przyszłości przeznaczone. Izolację taką jesteśmy w stanie wykonać na całej pokrywy budynku, a także osobne jego elementy. Więcej na ich temat przeczytasz na stronie .

Etapy tworzenia się izolacji rozdzielają się na trzy części: po pierwsze – przygotowanie miejsca – montaż wieszaków do krokwi niezbędnych do późniejszego zamontowania tafli kartonowo-gipsowych po ociepleniu pianką, osłona folią otworów okiennych, po drugie – etap trafny – natrysk piany otwartokomórkowej, określonej do tego rodzaju izolacji, tam gdzie piana ma kontakt z drewnem. Piankę nakłada się za pomocą równomiernego natrysku bezpośrednio na błonę lub deskowanie. Piana rozrasta się stu dwudziestokrotnie, tworząc finalnie spójną warstwę. Właściwie wykonana izolacja pianą wyrównuje niechciane mostki. Natrysk pianką wykonuje się na całej powierzchni poddasza z dołu do góry, z początku między krokwiami. Końcowym etapem jest dokładne wykończenie pianą pór stolarki okiennej, kanałów wentylacyjnych, ostatni krok występuje bezpośrednio po aplikacji pianki, jesteśmy w stanie wziąć się wtedy do montażu profili.

Stawiając na do ocieplania bądź docieplania poddasza, dachu, ścian, bądź całego budynku, zdobędziemy nie tylko całkowitą gwarancję satysfakcji w czasie prowadzonych prac izolacyjnych, ale także gwarancję, że zamierzony rezultat izolacji natryskowej utrzyma się przez cały okres wykorzystywania pomieszczeń.

Comments are closed.