Press "Enter" to skip to content

Co trzeba dowiedzieć o izolacji natryskowej?

Powiększające się cały czas ceny ogrzewania sprawiają, że posiadacze zarówno już stojących domów, jak też posiadacze domów w budowie przykładają ogromną rolę do ich ocieplenia. Jakie sposoby ocieplania budynków są aktualnie stosowane? Duża grupa posiadaczy domów jednorodzinnych wykorzystywała dotychczas styropian bądź wełnę mineralną. Rynek materiałów wykorzystywanych do ocieplania budynków cały czas się jednak rozwija.

budowa domu

Źródło: pixabay

Dostępne są nowe materiały i nowe technologie. Jedną z najbardziej nowoczesnych technologii, które wykorzystywane są też na terenie Polski jest izolacja natryskowa – -> zobacz informacje. Nowoczesna izolacja natryskowa znana jest na terenie naszego kraju już od kilku lat, dopiero jednak od stosunkowo niedawna zaczyna powoli wypierać inne techniki izolacji termicznej budynków. Izolacja natryskowa wyróżnia się niezwykle wysokimi parametrami izolacji termicznej, do tego gwarantuje także świetne parametry izolacji akustycznej. Jest przy tym metodą neutralną dla środowiska, które nas otacza. Metodę izolacji termicznej można zastosować do zaizolowania ścian zewnętrznych, w ten sposób można naprawdę mocno zmniejszyć straty ciepła przez te ściany. Metoda natryskowa stosowana jest także do ocieplania dachów, podłóg oraz stropów. Dzięki jej wykorzystaniu możliwe jest usunięcie wszelkich mostków cieplnych, które mogą wystąpić w budynku. W wypadku ocieplania dachów metodą natryskową można ją zastosować do każdego rodzaju dachu, też do płaskiego. W trakcie wykonywani prac ocieplających powstaje minimalna ilość odpadów. Jest to wyjątkowo korzystne dla inwestorów, którzy nie muszą się martwić, w jakim miejscu je składować, ani też kto je odbierze.

izolacja

Źródło: pixabay.com

Idąc dalej, metodą natryskową możemy ocieplać nie tylko ściany zewnętrzne, ale również ściany we wnętrzu domu. To następna zaleta, ale także przewaga tej metody nad styropianem oraz wełną mineralną. Do izolacji budynków metodą natryskową wykorzystywana jest specjalna pianka poliuretanowa. Piankę nanosi się specjalnymi maszynami, które pracują pod niezwykle wysokim ciśnieniem.

Jeżeli chciałbyś przekazać komuś informacje na omawiany temat, to kliknij na link i pokaż szczegóły (http://www.olejnik.pl/regaly-jezdne-w-chlodni-adros/) odnoszące się do tego problemu – z pewnością go zaciekawią.

Dzięki temu pianka może dotrzeć każdą, nawet bardzo małą szczelinę. Pianka jest odporna na wpływ wiatru oraz wilgoci.

Comments are closed.