Press "Enter" to skip to content

Wybieramy wiertarkę – na co należy zwrócić uwagę?

Remont większości ludzi kojarzy się z hałasem dobiegającym przez pół dnia z sąsiedniego mieszkania. Jeśli jednak ktoś zostanie postawiony przed koniecznością wyremontowania kilku pomieszczeń i będzie chciał zrobić to samemu, to musi wyposażyć się w dobre narzędzia.

Montaż listwy parapetowej

Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA
Do najważniejszych i najczęściej stosowanych w pracach remontowych należą wiertarki. Za ich pomocą wywierci się otwór w metalu albo drewnie, a jeżeli urządzenie ma funkcję udaru, to także twardy beton stanowić nie będzie żadnej przeszkody. Do amatorskiego wykorzystania w zupełności wystarczy zakup urządzenia w cenie do dwustu pięćdziesięciu złotych.

Taka wiertarka będzie już tak solidnie zrobiona, że spokojnie starczy na kilka lat okazyjnej pracy, a przy tym nie nadwyręży budżetu rodzinnego. Bardzo dobre jakościowo i konkurencyjne cenowo są urządzenia firmy DeWalt. Przykładowo kosztuje około dwustu złotych i przy takiej cenie klient otrzymuje ergonomiczne i dobrej jakości urządzenie o mocy 650 W. Jest to w zupełności wystarczające do typowych prac domowych, a niejeden profesjonalista też może wykorzystać to urządzenie do niektórych robót. Wiertarka posiada możliwość zamontowania wierteł o średnicy do 13 mm, i rzecz jasna pozwala na wiercenie (cennik) tradycyjne i udarowe. Nieduże wymiary, duża moc i wygodny pokryty gumą uchwyt powodują, że nawet długi czas pracy nie zmęczy użytkownika.

Podobne parametry ma Wiertarka DeWalt DWD024S, także chętnie wybierana przez klientów, ma ona podobną moc jak wcześniej opisywany model, a różni się paroma funkcjami. Do cięższych domowych zastosowań, lecz już również dla ludzi którzy się zajmują profesjonalnie remontami idealnie nadawać się będzie Wiertarka Makita HR2470 (porównaj oferty). Producent ten zaliczany jest do liderów tego typu narzędzi, i model HR2470 całkowicie na taką opinię zasługuje. Moc użytkowa 780W, funkcja wiercenia normalnego, udaru i dłutowania czynią ten model Makity doskonałym przy wszelkich pracach instalacyjnych i monterskich, a jego możliwości zwiększa jeszcze możliwy do regulowania kąt montażu wierteł.

Comments are closed.