Press "Enter" to skip to content

Czy już za jakiś czas maszyny będą rządzić światem? Wydaje się, że jest to stwierdzenie troszkę na wyrost. Nawet najlepsza maszyna wymaga przecież człowieka

Bez czynnika ludzkiego nie można by było funkcjonować w wielu dziedzinach. Twierdzi się, iż za kilka lat to się zmieni, iż za wszystko odpowiadać będą komputery, a człowiek stanie się coraz mniej niezbędny. W niektórych branżach z pewnością, lecz większość działań pozostanie na naszych barkach, bo nawet najlepsza maszyna nie będzie funkcjonować bez interwencji człowieka. Tak więc z jednej strony mało rzeczy może istnieć bez wpływu człowieka, ale jednakże dla bardziej odpowiednich efektów potrzebne są coraz lepsze narzędzia.

Widzimy to w wielu branżach, w jakich zastosowany jest coraz bardziej zaawansowany sprzęt, by uprościć sobie pracę, a jednocześnie sprawić, że będzie ona bardziej efektywna. Szczególnie widać to w budownictwie, w tej branży bez właściwego sprzętu nic nie da się zrobić. Jak chcemy więc najlepszy sprzęt to zamawiamy bardzo dobre piły, globus piły , potrzebujemy elektronarzędzi, niezawodnych i wytrzymałych jak elektronarzędzia festool.

Taka ta propozycja (https://wibako.pl/czesci-komatsu) na pewno Cię zaintryguje, ponieważ jest tam opisane naprawdę sporo podobnych wiadomości na opisywany tutaj temat.

piłka ręczna

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA

No ale by właściwie funkcjonowały niezbędna jest nasza ingerencja. piła rozdzielcza sama nie będzie działać, być może za kilkadziesiąt lat będą takie, ale należy to już do obszaru twórców fantastyki . Oni mogą tworzyć różnorodne koncepcje, jedne się sprawdzą w kilku procentach, pozostałe będą bajdurzeniem. Co ciekawe jednak, wiele narzędzi jest w stanie obsługiwać wiele osób, gdyż nie wymagana jest zdolność, ażeby sobie z nimi poradzić. Co jednak, gdy mamy do czynienia ze sprzętem w większym stopniu profesjonalnym? W takiej sytuacji konieczni są fachowcy, którzy potrafią obsługiwać określony sprzęt, są przeszkoleni w takiej dziedzinie. Są takie rodzaje maszyn, że ich obsługą zajmuje się naprawdę nieduża grupa osób, a ich operatorzy zarabiają sporo pieniędzy.

W każdej dziedzinie są tacy specjaliści, bez nich bardziej nowoczesne maszyny nie mają okazji, by odpowiednio działać. Powracając więc do początku tekstu, bez działania człowieka nie jest możliwe ogólnie funkcjonowanie żadnej z dziedzin życia, chociaż wielu twierdzi, że maszyny będą władać światem. Aktualnie to człowiek ubrany w strój roboczy, w spodnie robocze ogrodniczki , przemieszczający się trochę nieporadnie, lecz jednak panuje nad wszystkim. I to się na pewno jeszcze długo nie zmieni.

Comments are closed.