Press "Enter" to skip to content

Czym jest i do jakich zadań możemy wykorzystywać folię magnetyczną? Jak wygląda jej charakterystyka, co dobrze wiedzieć?

Folia magnetyczna może występować w różnych grubościach, przedział więc występuje od 0,4 do 2 milimetrów. Taka folia może być pokryta jednostronnie klejem lub warstwą kolorowego laminatu z PVC. Folia i jej grubość to wyznacznik jej mocy przyciągania, czyli im grubszy nośnik, tym większa siła. Jednaj ze stron folii powinna przyciągać się do powierzchni metalowej lub folii ferromagnetycznej, natomiast kolejna strona folii jest nośnikiem reklamy i nadruku. Folia magnetyczna jest najczęściej stosowana do produkcji reklamowych magnesów na lodówkę.

maszyna do foliowania

Autor: Simon Berry
Źródło: http://www.flickr.com
Jako reklama na samochodach, najbardziej polecane są folie o grubości 0,4 – 0,5 mm. 1,5 milimetra natomiast to grubość taśmy magnetycznej, jaka używana jest jako nośnik wymiennych tablic reklamowych. Folie magnetyczne dość często wykorzystywane są do mniej popularnych rozwiązań, ponieważ mogą być również stosowane jako zamknięcie pudełek, teczek czy folderów reklamowych.

Takiego rodzaju zamknięcia składają się z elementu ferromagnetycznego oraz folii magnetycznej. Folie ferromagnetyczne oraz magnetyczne są dosyć elastyczne, dzięki czemu mamy dużą swobodę w zastosowaniu – użytkowaniu, drukowaniu oraz konfekcjonowaniu. Są różnorodne rodzaje. Folia (zobacz naszą folie stretch) magnetyczna izotropowa, którą kupisz tu: Lambda, jest bardzo uniwersalna oraz ekonomiczna. Wykorzystywana jest do produkcji tablic magnetycznych oraz reklamowych czy POS. Następny model, czyli folia magnetyczna anizotropowa, jest bardziej znacząca pod względem siły przyciągania od standardowych folii izotropowych, a to z tego powodu, że mają one bardziej grube ścieżki magnetyczne. Mają jednakowoż lepsze właściwości, bo przy identycznej objętości linii magnetycznych, jesteśmy w stanie osiągnąć znacznie lepszy strumień magnetyczny.

Taśmy magnetyczne wykonane są z folii magnetycznej, jakie są pocięte na właściwą szerokość. Są używane do zamontowania tablic reklamowych i magnetycznych, jako zamknięcia pudełek, teczek jak również folderów reklamowych. Takie taśmy mogą posiadać podkład klejowy lub piankowy, co umożliwia na aplikację do faktycznie każdej powierzchni, tak więc również nierównej, na przykład ściany. W sprzedaży są jednocześnie pozostałe rodzaje folii, które zdecydowanie podwyższają jakość różnorakich produktów, jak folia carbon (folia carbon w niskiej cenie).

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www (http://www.webelektron.pl/ciecie-laserem-2d/) posiada tylko użyteczne informacje, które na pewno Ci się mogą przydać. Sprawdź nas oraz upewnij się, że należałoby na niego wejść.

Należy mieć to na uwadze, gdy będziemy chcieli dobrać najlepszy rodzaj folii, ponieważ ma to znaczenie w wielu dziedzinach.

Comments are closed.