Press "Enter" to skip to content

Jak uratować drogi przed lodem

Z powodu coraz mroźniejszych temperatur, w dwudziestym pierwszym wieku rewelacyjnym pomysłem jest dokładne zabezpieczenie chodników przed śliskością. Śliskie podłoża podczas śnieżnych oraz bogatych w opady zim to nieraz prawdziwa udręka dla kierowców oraz codziennych przechodniów.

zima - las

Autor: Kristin Bolgård
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też przemarznięte ulice nierzadko są posypywane solą lub piaskiem, jednakże współczesna technika obecnie posiada o wiele bardziej interesujące rozwiązanie, któremu bez wątpienia wypada bliżej się przyjrzeć. Chlorek magnezu będzie tu częściej cudownym rozwiązaniem. Czy warto jeszcze sypać drogi zwykłą solą, a może praktyczniej podążać z duchem czasu i uwierzyć w nowe technologie? Współcześnie wyśmienitą zamiennikiem drogowej soli jest bez wątpienia właśnie chlorek magnezu, jakie poniżej są wyszczególnione.

Chlorek magnezu to nieskomplikowana w strukturze chemicznej substancja, jaka charakteryzuje się znaczną użytecznością i ma zastosowanie specjalnie w posypywaniu śliskich nawierzchni.

Czy prezentowany temat Cię zaintrygował? Wejdź także na pomocne artykuły (http://www.hurtopony.pl/opony-kleber.html) mające tak samo istotne informacje, które niewątpliwie całkowicie Cię wciągną.

Obecnie stosowanie chlorku magnezu zamiast pospolitej soli lub piasku to dużo więcej niż wyłącznie tymczasowa moda. Chlorek magnezu, w przeciwieństwie do soli drogowej, nie powoduje niszczenia gleby, a nawet jest w stanie ją dodatkowo wzbogacić. Także jest znany z niezwykłej wydajności – w zestawieniu z solą drogową zyskuje aż dziesięciokrotnie większą skuteczność w ochronie przed śliskością.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to przeczytaj bez ociągania, co jest w najnowszym tekście – on także zapewne okaże się godny zainteresowania.

Jest aktywny przez więcej dni, dzięki czemu nie ma potrzeby posypywania szos każdego dnia. Zasada działania chlorku magnezu jest tak naprawdę, jak w przypadku wielu genialnych rozwiązań, nadzwyczajnie prosta. Ponieważ chlorek magnezu jest – podobnie, jak sól drogowa – higroskopijny, wiąże się z wodą. Zamiast jednak wpływać na temperaturę krzepnięcia wody, uwalnia ciepło, dlatego też lód topi się znacznie szybciej.

Najlepiej w razie różnorodnych problematycznych kwestii powiązanych z zimowym zaśnieżeniem dróg nie zwlekać zbyt długo i zaczerpnąć kilku istotnych rad w konkretnych kwestiach. Chlorek magnezu jest wysoce cennym zamiennikiem soli podczas zimy także z powodu doskonałych zalet ekologicznych. Ochrona środowiska bowiem to kwestie, z jakimi trzeba się zaznajomić, także ponieważ mają swoje zastosowanie w praktyce. Zwyczajne i nieprzyjemne zjawisko psucia się butów po jednym zimowym sezonie jest wywołane nie tylko wilgocią, ale też otarciami o sól i piasek.

Stosowanie chlorku magnezu niweluje ten efekt uboczny, a również nie rani łap zwierząt domowych. Jako substancja wysoce neutralna, chlorek magnezu nie stanowi przyczyny także odbarwień barwnych kostek brukowych, i dlatego bywa stosowany przy konserwacji zabytków.

Comments are closed.