Press "Enter" to skip to content

Czy produkowanie grafik na płótnie to dobre rozwiązanie?

Wystrój pomieszczeń ma aktualnie istotne znaczenie. Chcemy żyć w pokojach wyposażonych pięknie oraz zgodnie z najnowszymi trendami, lubimy wypełniać przestrzenie nie tylko ekskluzywnymi sofami i komodami, ale i niebanalnymi ozdobami.

kolory w salonie

Autor: Dimlab.pl
Źródło: Dimlab.pl
Od wielu lat ogromnym powodzeniem cieszą się obrazy, jednak ich forma bardzo ewoluowała.

Współczesne obrazy w ogóle nie są podobne do dawnych, malowanych na płótnie, dzieł wybitnych artystów, oprawionych w solidne, bogato zdobione ramy. Współczesne obrazy, idealne zarówno do wnętrz domowych, jak i biurowych, wyróżniają się prostą formą i siłą przekazu. Najchętniej wybieranym rozwiązaniem jest druk na płótnie, który daje szereg możliwości. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możemy umieścić na ścianie obraz z samodzielnie zrobionym zdjęciem, lub z dowolnie wybraną grafiką. Obrazy tego rodzaju drukowane są przeważnie na dobrej jakości płótnie naturalnym albo syntetycznym. Finalny produkt przypomina tradycyjny, malowany obraz, ponieważ posiada podobną fakturę. Dzięki użyciu płótna naturalnego, ukryjemy wszelkie niedoskonałości samej fotografii oraz rozmyjemy ewentualne piksele.

obraz

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na druk na płótnie, trzeba pamiętać o paru ważnych rzeczach. Podstawowa zasada głosi, że im lepszej jakości zdjęcie wybierzemy, tym ładniejszy rezultat otrzymamy na obrazie. Jeżeli dostarczamy swoje własne zdjęcie, należy dobrać wymiary płótna do jakości grafiki. Wybierając z udostępnionych grafik, sprawa staje się mniej skomplikowana, ponieważ przedstawione fotografie są pod względem jakości odpowiednio dopasowane do przeznaczenia, to jest drukowania na płótnie malarskim.

Przedsiębiorstwa, zajmujące się produkcją obrazów z cyfrowym nadrukiem, mają przeważnie w ofercie ogrom rozmaitych grafik: pejzaży, samochodów, zwierząt, panoram miast, żywności. Zanim wybierzemy projekt, zastanówmy się, w jakim stylu mamy zaprojektowane dane wnętrze i dobierzmy odpowiednią fotografię. Rozważmy też, czy ładniejszy efekt otrzymamy, wieszając obraz kolorowy, czy czarno-biały. Obrazy drukowane na płótnie można dowolnie rozdzielać na kilka fragmentów, tworząc nowoczesne, przyciągające wzrok tryptyki i mozaiki. Dzięki zawinięciu druku pod spód obrazu, nie ma obowiązku stosowania dodatkowych obramowań, produkt jest gotowy do umieszczenia na ścianie. Dzięki drukowanym obrazom można uzyskać oryginalny efekt, a przy tym niemało zaoszczędzić, ponieważ tradycyjnie malowane obrazy są znacznie droższe od wersji realizowanych nowoczesnymi technikami.

Comments are closed.