Press "Enter" to skip to content

Z jakiego powodu w obecnych czasach słowo komornicy wywołuje tak bardzo negatywne odczucia

W słownikach każdy odnajdzie co najmniej parę słów, które wywołują nieprzyjemne skojarzenia. Dla właścicieli sklepów na pewno będą to określenia odnoszące się głównie do ich działalności gospodarczej, czyli np. kontrola albo podatek VAT. Część słów odnosi się do naszego pozazawodowego życia i w tym przypadku jedni wymienią wyrażenie ekstrakcje zębów, a pozostali kredyt konsolidacyjny.

komornik
Zarówno dla tych zwykłych ludzi, jak i dla ludzi biznesu najważniejszy staje się sukces, a jedną z największych klęsk życiowych, problemy finansowe. Z tego powodu słowa długi lub komornik (http://www.komornikolesno.pl/) łączymy nawet z próbami samobójczymi. Wykaz obowiązków komornika określają właściwe akty prawne, lecz w swej pracy mają oni kierować się tak paragrafami, jak i ludzką wrażliwością – takie przynajmniej jest życzenie obywateli. Tymczasem komornik z Wrocławia (jak tu podany), Olsztyna albo Sanoka nie bacząc na przepisy, czasem przekracza swoje prerogatywy. Najlepszym exemplum, na który obecnie powołują się rodzime media, staje się oczywiście nieludzkie potraktowanie jednego rolnika.

Ten pan, jak doskonale wiemy, w wyniku komorniczego postępowania stracił traktor. Dzięki nagłośnieniu wspomnianej sprawy w gazetach oraz radiu wszystko na szczęście skończyło się dobrze. Natomiast sami egzekutorzy powinni zapamiętać sobie tę historię ku przestrodze. Przekraczanie własnych kompetencji zdarza się aż zbyt często, chociaż nie każde naruszenie prawa zostaje wykryte, a i skrzywdzeni nie wiedzą, w jaki sposób dochodzić sprawiedliwości. Choć komornik z Wrocławia albo innego miasta Polski wykonuje postanowienia sędziów, to jego działania bywają owiane złą sławą, szczególnie wtedy, gdy na bruku lądują kilkunastoosobowe rodziny.

Utrata dachu nad głową staje się bardzo dotkliwą karą, tylko że często bywa to kara za niesamodzielność i za ubóstwo. Kto rodzi się w rodzinie dysfunkcyjnej, ten nieczęsto znajduje siły czy pomysły na to, żeby już jako dorosły człowiek zacząć godne życie. Na zakończenie wypada wspomnieć choć o jednym pozytywnym aspekcie pracy komornika. A mianowicie, wszystkie dobra, które rekwiruje ów stróż prawa bywają potem wystawiane na sprzedaż (kliknij po szczegóły). W taki sposób można nabyć za nieduże pieniądze najlepszej jakości sprzęt muzyczny lub atrakcyjnie zlokalizowaną działkę budowlaną.

Comments are closed.