Press "Enter" to skip to content

Typy i koszt dachówek oraz cegieł

Na rynku znajdziemy w dzisiejszych czasach dużo różnorodnych modeli dachówek oraz cegieł. Duża rozpiętość wzorów i odcieni daje nam wielkie pole do popisu. Wskazane jest dowiedzieć się, jakie najpopularniejsze modele dachówek i cegieł możemy dziś wyróżnić, i w jakich cenach są one osiągalne.

biała dachówka

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najstarszych modeli dachówek jest dachówka karpiówka, jaka jest wąska i płaska. Ten rodzaj dachówki świetnie nadaje się do krycia dachów różnego rodzaju, ze względu na swoją wielką plastyczność. Innym popularnym modelem jest dachówka mnich-mniszka, jaka jest całkiem długa i ma korytkowy kształt. Jest to niezwykle szczelne i jakościowe pokrycie dachowe, niemniej nie przylega ono do najtańszych. Jeśli więc ciekawi nas ta dachówka ceny będą dość wysokie, ze względu na wielką ilość zużytych dachówek i na czasochłonną pracę.

Chcesz odszukać inne podobne artykuły? Jeżeli tak, ta wskazówka ze strony jest warta uwagi, ponieważ odnosi się do pokrewnej problematyki.

Ogromnie często stosuje się aktualnie także dachówki zakładkowe, jakie nieraz mają całkiem pokaźne rozmiary Dachówki zakładkowe są osiągalne w rozmaitych typach i wzorach, w związku z tym bez kłopotu odszukamy taki, jaki będzie odpowiadać nam najbardziej.

czarno biała cegła

Autor: maggus314
Źródło: http://www.flickr.com

Cegły są najstarszym materiałem budowlanym, który jest stosowany do dziś. Materiał ten charakteryzuje się szczególną trwałością oraz wytrzymałością, ponadto jest elastyczny i ma ogromne zastosowanie. W dzisiejszych czasach możemy wymienić parę modeli cegieł, z jakich korzysta się w budownictwie. Z reguły napotykamy następujące rodzaje cegieł: cegły ceramiczne (ceramiczne cegły budowlane) suszone i wapienno-piaskowe. Słynnym modelem cegieł są także cegły klinkierowe, magnezytowe czy szamotowe. Każdy rodzaj cegieł cechuje się lekko innymi parametrami, przykładowo cegły ceramiczne są materiałem uniwersalnym, ogromnie trwałym i odpornym. Cegły szamotowe są z kolei ognioodporne, wobec tego z reguły użytkuje się je do budowy pieców lub palenisk. Jeżeli chodzi o ceny cegieł, to naturalnie są one zależne od ich modela. Jeżeli interesuje nas jakaś konkretna cegła ceny pewnie odnajdziemy w asortymencie poszczególnych sklepów budowlanych – stacjonarnych bądź online.

Comments are closed.