Press "Enter" to skip to content

Wiele możliwości konstrukcji domu

Gdy jesteśmy inwestorami będziemy mieli wiele na głowie. W początkowej fazie powinniśmy podjąć decyzję, jak chcemy ogarniać wybraną budowlaną inwestycję. Wiadomo jest opcja związana z firmą budowlaną, która działa przy takich inwestycjach i robi niemal wszystko od początku do końcu, ale jest też inna opcja.

budowlaniec

Autor: Eskadra PR
Źródło: Eskadra PR
Jest coś takiego jak budowa systemem gospodarczym. Jest to związane z tym, że inwestor sam jest przedsiębiorcą budowlanym i samodzielnie zajmuje się nadzorowaniem prac ludzi znających się na rzeczy. Dodatkowo przy budowie domu możemy samemu pomagać, tj. uczestniczyć w działaniach, do których nie jest potrzebne zaświadczenie. Podobnie mogą również pomagać w budowie członkowie naszej rodziny. Jest to ciekawa opcja, ale musimy mieć świadomość tego, czy na pewno sobie poradzimy. Ludzie znający się na budowlance raczej nie będą mieli żadnych problemów, ale osoby niewiedzące nic, zdecydowanie nie powinny wybierać takiego systemu, bo w czasie budowy może wyjść na to, że jednak brak im na to sił.

Co z pozwoleniem na budowę domu? W dzisiejszych czasach sporo się zmieniło. Kiedyś było trzeba sporo chodzić od drzwi do drzwi, by zdobyć każde pozwolenie na budowę, a jak dzieje się dziś? Otóż pozwolenie na budowę domu 2015 nie jest konieczne. Jeżeli nasz dom – odnośnik do strony – będzie znajdował się w granicach naszej działki to nie będzie kłopotu z tym, żebyśmy mogli rozpocząć budowę. Powinniśmy jedynie zgłosić się z projektem, jeżeli przez 30 dni starosta nie zgłosi sprzeciwu względem projektu, można iść zgłosić się do nadzoru budowlanego z informacją o dacie rozpoczęcia budowy.

Poznaj moje www (http://dkrm.com.pl/obiekty-zrealizowane/). Tu mamy jedynie najlepsze artykuły. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, to z radością z Tobą porozmawiamy.

Wszystko to jest o wiele prostsze niż dawniej. Do czerwca 2015 r musieliśmy nieźle się pomęczyć, żeby zdobyć zezwolenie na budowę, a od końca czerwca bieżącego roku nie musimy się już tak tym wszystkim zamartwiać.

dom

Autor: FRESH PR
Źródło: FRESH PR
Dlatego jeśli mamy zamiast zbudować dom to na sto procent nie będą nam snu z powiek spędzały papiery. Oczywiście, jeśli z jakiś względów będziemy potrzebować pozwolenia na budowę to możemy je otrzymać. Prawo mówi o takiej możliwości. Najistotniejsze, że osoby, którym nie jest potrzebne pozwolenia nie będą musiały wyczekiwać informacji o tym, czy uzyskają tego rodzaju pozwolenie czy nie. Nie będą też musiały zmieniać swoich planów projektowych, a nawet jak będą mieli ochotę coś zmienić, to nie będą zmuszeni czekać na zgodę.

Comments are closed.