Press "Enter" to skip to content

Skuteczny sposób zabezpieczania m.in. samochodów służbowych przed kradzieżą

Jeżeli zostałeś osobą odpowiedzialną za administrowanie firmową flotą pojazdów, to warto jest zaciekawić się rozwiązaniem, które pozwala na stałe monitorowanie położenia wszystkich należących do konkretnej firmy aut.

branży

Autor: Libet
Źródło: Libet
gps
Aktualnie tego typu możliwość jest dosyć łatwa oraz tania w realizacji.
Istnieją również oczywiście gotowe systemy, które warto jest zakupić oraz zamontować we wszystkich pojazdach. Tego typu rozwiązania są dla odbiorców o tyle korzystniejsze, że nadajniki GPS są instalowane w nietypowych miejscach, więc tylko posiadacz auta i osoba, która instalowała to narzędzie ma świadomość, w którym miejscu jest ono schowane. A jest to istotne, ponieważ jeśli pojazd zostanie ukradziony, to złodzieje będą od razu szukać urządzenia tak, aby pojazd nie mógł być zlokalizowany przez np. policję lub konkretnego posiadacza. Tak czy inaczej, nadajnik GPS może być oczywiście połączony z mapą, na której jest widoczna obecna pozycja pojazdu razem ze współrzędnymi geograficznymi, które w razie potrzeby można przekazać policji bądź posiadaczowi.
W dzisiejszych czasach elektronika (polecane) jest relatywnie tania, więc koszt montażu systemu GPS we flotowych samochodach nie będzie duży.komentarz z strony (obejrzyj ofertę rur konstrukcyjnych http://aner.com.pl/prod/rury-konstrukcyjne)Zwłaszcza, jeżeli samochodów będzie więcej. Ważne tylko, żeby w poszczególnych pojazdach nadajniki GPS zostały usytuowane w różnych miejscach oraz to, żeby nie można ich było wykryć przez profesjonalne sensory.

Jednak takie detale to sprawa oczywista zarówno dla samochodowych elektroników, jak i dla złodziei. Tego typu system GPS jest aktualnie jednym z najbardziej bezpiecznych rozwiązań na zabezpieczenie pojazdów.

Comments are closed.