Press "Enter" to skip to content

Doskonały pomysł na powiększenie bezpieczeństwa w razie pojawienia się pożaru

Innowacyjne budynki muszą być zaopatrzone we wszystkie niezbędne układy bezpieczeństwa. Przykładowo w wypadku pojawienia się pożaru same czujniki czadu mogą nie wystarczyć.

Mogłyby one wszcząć alarm i uruchomić spryskiwacze wody, ale nie usuną zatrutego powietrza.
GARDENA Pompa do brudnej wody 20000 inox

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA
Do tego celu potrzebne są specjalistyczne systemy oddymiające, które w rzeczywistości są roztwieranymi elektrycznie i nawet zdalnie klapkami zamieszczonymi w górnych miejscach domu, a przez które powinien się wydobywać wspomniany dym. Przez takie dziury ulatniają się na zewnątrz płonącego budynku wszystkie trujące gazy czy też dym. Takie oddymianie (informacje) polepsza naturalny cug, co w konsekwencji sprawia, że dopiero w takiej sytuacji wszelkie drogi ewakuacyjne rozpoczynają realizować swe zadanie. Dodatkową zaletą, która wynika z użycie mechanizmu oddymiającego jest to, że do domu doprowadza się tak potrzebne wtedy świeże powietrze.
Do zrealizowania efektywnej ewakuacji niezwykle istotny jest czas otwarcia klap w znajdującej się na górze części domu. Nie mniej ważne jest także włączenie sprzętów, które doprowadzają świeże powietrze. Dlatego też oddymianie aktywowane jest przy pomocy czujki – sprawdź promocje na optyczna czujka dymuzobaczysz na tym serwisie – dymowej, przycisku do oddymiania lub zamieszczonych na zewnątrz domu sprzętów. Ważne jest też to, że w mechanizmie oddymiania wszystkie jego części są ze sobą połączone, co przyspiesza akcję gaśniczą.

Cały mechanizm oddymiania może także zostać połączony z pozostałym układami, które są zainstalowane w budynku. Nie należy nikomu przypominać, że tego typu system w znaczący sposób zwiększa nadzieje na przeżycie tego typu zdarzenia jak pożar.

Comments are closed.