Press "Enter" to skip to content

Wyrabiasz jakieś towary? Zarejestruj, jakim sposobem zdołasz udoskonalić funkcjonowanie swego zakładu!

Każdy biznesmen aktywny w sektorze przemysłowym wie, jak kluczowe jest wychwytywanie zepsutych produktów i wyciąganie ich z taśmy produkcyjnej. Tym bardziej uświadamia sobie, jak rewelacyjnie byłoby zupełnie redukować straty wypływające z produkcji tandetnych materiałów.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
W sektorze przemysłowym obszerne zastosowanie znajdują systemy wizyjne (EyeC). Określane są inaczej wizją przemysłową. To zestawy rejestratorów, oświetlaczy, komputerów i innych pomocnych urządzeń, których obowiązkiem jest wyszukanie informacji o nieprawidłowo wytworzonych wytworach oraz przetworzenie tych faktów w ten sposób, ażeby wyeliminować je z taśmy produkcyjnej. Zależnie od jakości kamery oraz mocy obliczeniowej procesora realne jest pomiar w ten sposób np. koloru, formy, struktury bądź położenia określonego obiektu.

Gdy uznasz, że warto zgłębić większą ilość szczegółów wiążących się z prezentowaną tu tematyką, zerknij pod link (http://ideamo.pl/) – w tamtym miejscu odnajdziesz podobne zagadnienia.

Połączenie takiego układu z botami przemysłowymi pozwala bez mała natychmiast reagować na zasygnalizowane usterki.

W naszych okolicznościach wizji przemysłowej eksploatuje się przeważnie do inspekcji. Tak zwana wizyjna kontrola jakości pozwala na wykreślenie fatalnych towarów już po sfinalizowaniu procesu produkcji . Można uznać, że jest to stosunkowo późna odpowiedź. Jednocześnie jednak, dzięki temu można usunąć z przepływu nawet całą partię źle zrealizowanych materiałów, zanim jeszcze pojedzie do składów i popsuje opinię producentowi.

Tym samym zastosowanie wizyjnej kontroli jakości musi być już kanonem w uznanych warsztatach przemysłowych. Jest to zwłaszcza znaczące w sektorze farmaceutycznym, kosmetycznym czy też motoryzacyjnym.

Comments are closed.