Press "Enter" to skip to content

Co spakować na wczasy? Bez poniższych rzeczy na pewno się nie obejdziesz

Nim wybierzemy się na wakacje oraz będziemy opalać się na plaży, chodzić po górach lub pływać kajakami, powinniśmy się odpowiednio spakować, aby nie zapomnieć niezbędnych nam rzeczy. O ile o telefonie i dokumentach każdy przeważnie pamięta, to warto jest sporządzić sobie listę innych przedmiotów, by nie zwracać sobie głowy ich zakupowaniem w trakcie urlopu.

plecak turystyczny

Autor: Khairil Yusof
Źródło: http://www.flickr.com
Do pierwszej grupy bagaży zaliczają się naturalnie ubrania. To, jakie ubrania weźmiemy, jest w kluczowej mierze zależne od tego, w jakie miejsce wyjeżdżamy, ale wszędzie przydadzą się krótkie spodenki, spódniczka, przewiewne spodnie i T-shirty, kurtka przeciwdeszczowa, jak również wygodne buty. Zawsze można też zabrać ze sobą kostium do pływania, ponieważ jeżeli nie w morzu lub w jeziorze, to będzie można popływać w kompleksie basenowym w innym obszarze kraju. Drugą istotną kwestią jest apteczka – tutaj musi się znaleźć coś do dezynfekowania ran, plastry i bandaże, środki przeciwbólowe, przeciw gorączce oraz tabletki na wypadek biegunki albo wymiotów. Pamiętajmy też o lekach, które jesteśmy zmuszeni brać codziennie, aby pierwszego dnia wyjazdu nie szukać lekarza. Ponadto konieczne są ręczniki bawełniane, w szczególności szybkoschnące, ponieważ nie grozi mu, że będzie brzydko pachnąć. Można je nabyć w sklepie Madoza.

Schnie w ciągu kilkunastu minut, wiec również gdy weźmiesz prysznic przed drogą powrotną, też bez problemu zmieścisz go do bagażu. Nie zapominaj o innych drobiazgach, takich jak preparat na komary, latarka, gdyż na wakacjach często będziesz siedzieć do późnej nocy i nigdy nie wiadomo, kiedy niniejsze urządzenie będzie ci przydatne i adapter do gniazdka, jeżeli wybierasz się do innego kraju.

Spakuj także ładowarkę do telefonu, aparat fotograficzny, okulary przeciwsłoneczne i – co najistotniejsze w czasie lata – balsamy do opalania, w przeciwnym razie zamiast ze złocistą skórą, wrócisz z nieprzyjemnymi oparzeniami. Do tego z pewnością przyda ci się przewodnik po ciekawych miejscach w mieście, do jakiego jedziesz oraz po okolicach, które również zamierzasz zwiedzić.

Pamiętając o powyższej liście, a bez wątpienia czeka cię przyjemny urlop. Im mniejsza torba, tym wygodniejsza podróż, lecz nie rezygnuj z rzeczy, jakie są ci niezbędne, w innym razie będziesz żałować, że ich nie zabrałeś.

Comments are closed.