Press "Enter" to skip to content

Najzyskowniejsze lokaty

Ranking lokat powstał po to by pomóc wybrać kontrahentowi najlepszą lokatę, dopasowaną do jego oczekiwań. Nie nie ma bowiem jednej uniwersalnej lokaty, podobnie jak nie znajdziemy najlepszego komputera, telewizora czy mieszkania które zadowoliło by wszystkich. Ludzie Wybierają różnorodne produkty finansowe, ponieważ każdy z nas jest inny, ma odmienną sytuację finansową oraz własne cele związane z oszczędzaniem.

finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Większość Polaków oszczędza mając przed sobą perspektywę krótkoterminową, np. na zakup mebli do mieszkania, na wakacje, samochód lub na drobne przyjemności – w takim razie wybór lokaty krótkoterminowej to logiczne rozwiązanie. Z drugiej znowu strony, wśród oszczędzających nie brakuje tych, którzy odkładają pieniądze z myślą o emeryturze lub o przyszłości swoich dzieci – takie osoby częściej oszczędzają długoterminowo.

Wrzesień kojarzy się z początkiem nowego roku szkolnego. To w tym miesiącu dzieci rozpoczynają naukę j.polskiego, matematyki czy przyrody. Warto by do tych wszystkich szkolnych przedmiotów dodać jeszcze naukę oszczędzania. Na rynku bankowym wrzesień to kolejny miesiąc, w którym oprocentowanie depozytów bankowych nie zachwyca. Lokaty i konta oszczędnościowe nie dają tyle zarobić jak jeszcze rok czy dwa lata temu. Część osób zdecydowała się wycofać środki z banków oraz ubezpieczenia grodzisk mazowiecki przenieść je inwestując w fundusze inwestycyjne lub nabywając obligacje Skarbu Państwa. Jednak, jak pokazują dane opublikowane przez Narodowy Bank Polski, większość Polaków lokuje swoje oszczędności na krótkoterminowych lokatach oraz rachunkach oszczędnościowych.

finanse
Zarówno lokaty o krótkich terminach zapadalności, jak i konta oszczędnościowe mają ogromną zaletę, która jest niezwykle istotna w dzisiejszej sytuacji na rynku. Chodzi oczywiście o niezamrażanie swoich środków finansowych na długi okres. Banki w przypadku tych produktów, umożliwiają zazwyczaj wypłatę pieniędzy bez utraty uzbieranych odsetek. To daje możliwość przenoszenia środków na nowe, coraz rentowniejsze produkty oferowane przez polskie banki. Rankingi ofert tworzone są na podstawie ofert produktów oszczędnościowych dostępnych w chwili obecnej na polskim rynku.Główną cechą ofert, która decyduje o kolejności w ranking jest oczywiście oprocentowanie, które w głównej mierze wpływa na potencjalny zysk.

Ranking lokat przedstawia najbardziej opłacalne lokaty terminowe na rynku. Lokaty zestawione są z najmniejszą kwotą, którą trzeba zainwestować jak i czasem trwania. Jedynym kryterium decyzyjnym do ustalenia pozycji jest oprocentowanie lokaty – . Ranking lokat tworzony jest zwykle na podstawie materiałów publikowanych przez banki na swoich stronach internetowych. Oprocentowanie prezentowane jest w ujęciu rocznym, przed podatkiem Belki.

Comments are closed.