Press "Enter" to skip to content

Lokalny rynek pracy w Sochaczewie

Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Modą, podpowiedzią rodziców, śledząc zapotrzebowania rynku pracy? Życie pokazuje, iż nie znajdziemy instrukcji na odniesienie sukcesu. Zawody, które jeszcze niedawno cieszyły się powodzeniem (marketing i zarządzanie), dziś nie są już tak rozchwytywane. Podsumowując: loteria.

Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, że spora ilość osób zmuszonych jest do poszukiwań w innej niż do tej pory dziedzinie. Czy przekwalifikowanie się może być gwarancją dostania nowej pracy? Jeśli w porę zdecydujemy się na ten krok nie będzie nam straszna fala sfrustrowanych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. Nim podejmiemy tak istotną decyzję, należy wcześniej zaznajomić się z zapotrzebowaniem rynku pracy w mieście, upewniając się które działalności mogą nam zagwarantować sowite wynagrodzenie.
Dalej
pomyśleć czy odpowiadają naszym predyspozycjom, umiejętnościom i zainteresowaniom. Przydatna okaże się jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Miejmy na uwadze tylko, że zdecydowanie prościej będzie przekwalifikować się osobom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np.

Jeżeli ta kwestia Cię interesuje, to możesz uzyskać podobne informacje na przedstawiane zagadnienie. Po to odwiedź serwis internetowy.

lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może idealnym pomysłem okaże się własna działalność gospodarcza? Tym bardziej, że osoby planujące usamodzielnienie się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozwój swej działalności.
Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje środki finansowe na rozwój działalności. Zakładając, że choć część tych osób będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy okres na rynku – są szanse, że będą się rozwijać i zatrudniać dalszych pracowników. Przyznając fundusze, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla niepracujących. Czy nie lepiej jest być pracującym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż niepracującym absolwentem, który z niedoboru określonych umiejętności jest zmuszony pracować nie w swym zawodzie, jako kasjer czy operator wózka widłowego?
Więcej na

Comments are closed.