Press "Enter" to skip to content

Montujemy taśmy LED

LED jest najogromniejszym osiągnięciem w obszarze oświetlenia od czasów wynalezienia prądu! Świeci przez przeszło dwadzieścia lat, może zostać wbudowana w żyrandole o nowoczesnym wyglądzie i wyczerpuje ledwo cząstkę energii potrzebnej klasycznym żarówką. Żarówki LED to zrównoważony i skuteczny produkt. Producent oświetlenia LED ma w swojej ofercie zarówno diody LED jak także żyrandole z już wbudowanymi diodami ledowymi.

Żarówka LED

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Lampy led
Technologia LED niesie z sobą niemało pozytywów ale także specyficznych wymogów. W związku z tym montowanie oświetlenia LED nie jest takie łatwe. Stosunkowo łatwo jest niezamierzenie uszkodzić diody lub znacznie skrócić ich wytrzymałość. Dlatego niżej postaramy się pomóc Państwu ustrzec się częstokroć popełnianych błędów montażowych. Jak zamontować oświetlenie LED?

Istnieje parę uniwersalnych reguł, jakimi trzeba się kierować w trakcie montowania aparatów elektronicznych a w szczególności układów opartych o żarówki ledowe. Należy uważać na elektrostatykę Elementy elektroniczne (w tym również żarówki LED) są wrażliwe na rozładowania elektrostatyczne. Stąd dobrze jest wyrobić sobie przyzwyczajenie żeby przed dotknięciem taśmy ledowej najpierw wyładowywać ładunek elektrostatyczny na skórze dla przykładu poprzez dotknięcie grzejnika lub innego uziemionego przedmiotu z metalu. Najbardziej narażone na uszkodzenie są części niepodłączone do niczego, ale w niesprzyjających warunkach te już podłączone mogą też ulec uszkodzeniu

Oprawy Led

kablowi (zobacz obciążalność przewodów) w murach starajmy się kierować albo w pionie albo w poziomie nigdy nie na skos.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dane, które omawiają przedstawiany temat, są wystarczające. Jeśli nie, to przejrzyj treść, która zawiera ważne wiadomości.

Ułatwi to przewidzenie trasy przewodu po wykończeniu ściany. Kierujmy uwagę na promień gięcia przewodów. Każdy kabel posiada sprecyzowany promień gięcia. Nie powinno się przewodu krzywić mocniej, bowiem może wówczas utracić swoje cechy lub zniekształcić sygnał przez niego przepływający.

Wszelkie przyrządy elektroniczne generują jakieś ciepło. Jedne mniej, inne sporzej, jednak trzeba to ciepło wziąć pod uwagę w trakcie planowania lokalizacji urządzeń. W zasadzie najsilniej nagrzewającymi się urządzeniami bywają zasilacze oraz wzmacniacze.

Musimy zatem dla tych urządzeń przewidzieć takie miejsce montażu by umożliwić decentralizowanie ciepła przez nie generowanego. W związku z tym wkładanie zasilacza ciasno między wełnę mineralną to na pewno kiepski pomysł. Więcej informacji zdobędziesz sowarled

Comments are closed.