Press "Enter" to skip to content

Tensometry – kiedy są stosowane i w jaki sposób działają

Tensometry są elementami wielu urządzeń, nie tylko wag, lecz także różnorakiego rodzaju sprzętów służących do pomiaru naprężeń lub pomiarów wagowych. Ich funkcją jest pomiar drgań, a dzięki swoim małym rozmiarom znakomicie realizują swoją rolę.
Gdzie jeszcze mogą być spotykane?

W układach automatyki, które muszą dokonać pomiarów wagowych, np. w zbiornikach mieszalniczych, aby zgadzała się ilość składników lub na platformach najazdowych, ponieważ nie może okazać się, iż ciężar jest zbyt duży i przez to miały miejsce uszkodzenia. Jest wiele rodzajów tensometrów, które wybiera się według potrzeb danego sprzętu i wymagań pomiarowych w przedsiębiorstwach takich jak przykładowo Do przeważnie nabywanych tensometrów należą tensometry oporowe.

Dlaczego? Nade wszystko z tej przyczyny, iż mają fantastyczną czułość oraz można dzięki nim zdobyć bardzo precyzyjne wyniki, a

deformacje

Autor: Mike Beauregard
Źródło: http://www.flickr.com

dodatkowo są odporne na drgania oraz mają niewielkie rozmiary, przez co można je zastosować w każdych warunkach. O tensometrach możesz przeczytać również na .

Należy jeszcze dodać, iż są odporne także na inne zakłócenia spowodowane trudnymi warunkami pracy, m.in. wysoką temp. lub ciśnieniem, zatem z pewnością będziesz zadowolony z ich pracy.

pomiary drgań

Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com

Na czym polega praca tensometrów oporowych? Ich funkcjonowanie jest uzależnione od wariantu tensometru, np. w przypadku tensometru oporowego cała jego praca opiera się na przymiotach fizycznych, jakie posiada drut metalowy. Ważne są też wykorzystane technologie i materiały, z których są zbudowane, wpływające w dużej mierze na precyzyjność wykonywanych pomiarów.

Zaintrygował Cię taki post? To świetnie, ale kliknij ten link, ponieważ oprócz tego przygotowaliśmy też inny tego typu artykuł, który warto zobaczyć tutaj (http://www.zleceniomat.pl/montaz-drzwi-zewnetrznych/w/krakow/).

Poza samymi sprzętami istotną rolę odgrywa oprogramowanie używane do wizualizacji pomiarów lub archiwizacji danych, aby móc zaznajomić się z wynikami w każdej chwili, gdy będą nam niezbędne. Dzięki programom można także odpowiednio skonfigurować współdziałające z tensometrami systemy, aby zyskać wymagane pomiary oraz móc wykorzystać je w dalszych działaniach w konkretnym zakładzie.

Jeśli w związku z tym interesują cię pomiary drgań, musisz wykorzystać zaprezentowane wyżej narzędzie.

Czy na tej stronie wyszukałeś wszelkie poszukiwane treści? Jeżeli masz brak, to zapraszamy na następną. Wejdź w poniższy link i już.

Skorzystaj ze wsparcia fachowców, gdy nie jesteś pewny co do wyboru artykuły, a wszystko będzie działać, jak należy. Wybieraj asortyment sprawdzonych firm, gwarantujących najwyższą jakość produktów i pomoc w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów.

Comments are closed.