Press "Enter" to skip to content

Szkolenia bywają tak samo potrzebne pracownikom, jak i comiesięczna wypłata

Porzekadło uzmysławia nam, że na naukę nigdy nie bywa za późno, a inne przykazuje, że trzeba uczyć się przez cale życie. Prowadzenie własnej firmy jest bardzo odpowiedzialną pracą. Część tej odpowiedzialności przedsiębiorca może oczywiście przerzucić na podwładnych, ale prawnie i tak odpowiada tylko on. O tym, że trzeba być na bieżąco z przepisami wie każdy, kto prowadzi jakąkolwiek działalność gospodarczą. Jeżeli więc pracodawca nie ma odpowiednio dużo wolnego czasu na szkolenie się, to jest zmuszony zainwestować w rozwój swoich pracowników.

bezpieczeństwo informatyczne

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Kursy jednodniowe pozostają jednym z najbardziej sensownych form podniesienia kwalifikacji wszystkich zatrudnionych w zakładzie pracy. Można również przeszkolić podwładnych w niezwykle wąskich tematach, a zakres możliwej do pozyskania wiedzy pozostaje naprawdę imponujący. Wystarczy tutaj wspomnieć o warsztatach z typowo społecznej tematyki (np. zarządzanie zespołem) lub o zagadnieniach, którymi będą zaciekawieni asystenci działów księgowości (np. podatek CIT).

Tę pierwszą grupę zwyczajowo nazywa się treningiem z zakresu umiejętności miękkich, a tę kolejną grupę opatruje się nazwą: kursy z zakresu umiejętności twardych. Jeżeli jeszcze raz podzielilibyśmy oferowane na rynku kursy, to kierując się pozostałymi kryteriami stworzylibyśmy taką grupę, która dotyczyłaby zagadnień połączonych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany tekst, odszukaj witrynę (https://www.ecodrive.com.pl/), która podnosi zbliżone tematycznie wątki, też będą na pewno interesujące.

Z jednej strony, jako właściciele firmy, mamy obowiązek przestrzegać reguł, np. z zakresu ochrony danych osobowych. Tak samo istotne

bezpieczeństwo informatyczne

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

bywają poufne dane, których wyciek byłby dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prawdziwym nieszczęściem. Ze względu na rangę wymienionej tematyki, w takim szkoleniu powinien brać udział sam wicedyrektor.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego to temat jednego z ważnych szkoleń – . Wiedza zdobyta na takich warsztatach pomoże lepiej zarządzać danymi zgromadzonymi w firmie, a także lepiej je chronić. Audyt bezpieczeństwa informatycznego dotyczy przeprowadzania swego rodzaju kontroli, tak z ramienia prezesa, jak i instytucji powołanych do takich celów. A waga tematyki bezpieczeństwa informacji w współczesnych czasach jest ogromna. Komputeryzacja niesie przecież ze sobą wiele niebezpieczeństw, a wśród nich możemy wymienić: hakerów, wirusy czy utrata danych spowodowana przez niefrasobliwość pracownika.

Comments are closed.