Press "Enter" to skip to content

Czy jest sens używać oklein, a może odpowiedniejszy okaże się jednak fornir? Co warto wiedzieć o jednym, jak i drugim typie?

Nabywając drzwi do wnętrza domów, dość często nie zastanawiamy się nad tym, czym są wykończone. Najważniejszy w tej sytuacji jest raczej wzór, kolor jak i forma. Nie patrzymy zaś za bardzo na to, jakimi materiałami zostało pokryte skrzydło, czy jest to okleina czy fornir. Wybór między jednym a kolejnym sposobem wykończenia drzwi nie zależy jedynie od naszego gustu, ale również od metody użytkowania pomieszczenia.

Okleina już dziś nie jest towarem drugiej kategorii. Stosuje się ją bardzo często, nie tylko na drzwi, ponieważ powszechne są także przykładowo okleiny samoprzylepne – Podobne strony. W niepamięć odeszły już okleiny, które wyglądały sztucznie i tandetnie, były średnio dobrej jakości i miały mało urozmaiconą kolorystykę.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe przyciągające wiadomości na frapujący Cię dział. Przejdź do następnego artykułu oraz czytaj wpis.

Obecnie już nie tylko kwestie ekonomiczne, lecz głównie praktyczne sprawiają, iż w aranżacji wnętrz wybierana jest więc częściej niż normalne drewno.

Folia okienna

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com

I nie ma się co dziwić, ponieważ wybór wśród foli jest faktycznie duży . Solidnej jakości okleina doskonale przedstawia strukturę drewna, przy tym odznacza się większą trwałością na uszkodzenia mechaniczne jak również wilgoć. Doskonale się sprawdza w mieszkaniach, gdzie są małe dzieci. Drzwi w takiej okleinie bez obaw możemy stosować w kuchni i łazience, bo bardzo dobrze znoszą wilgoć. Dostępne są także drzwi z okleiną ryflowaną, swój interesujący wygląd zawdzięcza swego rodzaju przestronności. Wypustki posiadają też walor użytkowy, co oznacza, że na tego typu drzwiach w sumie nie dostrzegamy śladów codziennego użytkowania. Nie zobaczymy na nich śladów palców, co jest bardzo ważne, tym bardziej w domach, w których przebywają dzieci.

Pewnie miałbyś ochotę przeczytać komentarz z www? Jeśli tak, to rewelacyjnie. Może i Ty będziesz miał ochotę podzielić się z nami swoją ocenę.

Kolejnym sposobem będzie użycie forniru. To bardzo cienkie płaty drewna, jakie uzyskuje się poprzez skrawanie ich ze ściętych pni drzew.

W ten sposób pocięte arkusze łączy się w wiązki, przy zachowaniu kolejności, w jakiej były ściągnięte z pnia. W ten sposób rysunek słojów może zachować ciągłość oraz spójny odcień. Fornir to doskonała alternatywa dla litego drewna. Pozwala cieszyć się piękną fakturą jak również szlachetnym wyglądem, przy jednoczesnym wyeliminowaniu jego klasycznych wad, przykładowo wydawanie dźwięków skrzypienia albo odkształcanie (zobacz tutaj). Takie artykuły możemy dostać w wielu specjalistycznych sklepach, w jakich otrzymamy inne przydatne oraz praktyczne artykuły do domu, na przykład folie okienne Warszawa.

Comments are closed.