Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób posprzątać dom prędko oraz sprawnie?

Niżej znajduje się parę porad, które pomogą Wam, bez zbytecznego wysiłku, przywieść mieszkanie do należytego porządku.
Swą pracę rozpoczynamy od wzięcia do ręki worka na resztki.

kuchnie

Autor: MAGNAT
Źródło: MAGNAT
wieszaki
Z tym workiem spacerujemy po wszelkich wnętrzach oraz podejmując prędkie decyzje, wkładamy do wora to, co zbyteczne. Pamiętajmy, aby natychmiast po napełnieniu worka związać go i wynieść z domku, aby nie powalał nam posadzki. Teraz konieczne będą nam ścierki nasączone preparatem przeciwko kurzowi, przecieramy nimi z grubsza regały. To starczy, jeśli chędożymy na bieżąco. Kolejnym krokiem na drodze do schludności będzie odkurzanie. Tej części porządkowania interpretować nie muszę – bierzemy elektroluks i lecimy z koksem. Staramy się odkurzyć szybko, lecz gruntownie. Odkurzając dywan równocześnie patrz po ścianach, narożach, czy nie będzie tam jakichkolwiek pajęczyn. Po ukończonym odkurzaniu z pomocą mopa oraz płynu do mycia posadzek – myję podłogi.
Meble z kolekcji Cubby dopełnią aranżację  loftu

Autor: Marbet Style
Źródło: Marbet Style

Jeśli chodzi o zmywanie naczyń, rozpocząć trzeba od posegregowania ich. Jest to przydatne zwłaszcza w czasie imprez. Czynię to w sposób następujący: sztućce wkładam do jednego, większego naczynia, szklanki i kieliszki rozstawiam niedaleko zlewu, talerze porządkuję podług wielkości, sagany, patelnie oraz inne większe sprzęty leżą na boku, wyczekując na swoją kolej. Zmywam w tej samej kolejności. Po ukończonym zmywaniu przychodzi pora na ogólne ogarnięcie kuchni.

Pamiętajmy, aby za każdym razem rozpoczynać robotę od góry do dołu – od kredensów do podłogi.

Jeżeli masz chęć poznać następne wiadomości utrzymane w tej tematyce, zobacz link na stronie. W tamtym miejscu również odnajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie!

Na piecyku rozprowadzam specjalne mleczko, które zostawiam na kilka minut, a w następnej kolejności ścieram czystą ściereczką.

Comments are closed.