Press "Enter" to skip to content

Bandaże do leczenia ran – czym są oraz jak je aplikować.

Istnieje wiele rozwiązań na rozwój procesu gojenia się ran. Jednym z nich stosowanie właściwych opatrunków. Masa firm na polskim rynku wychodzi ze swoją ofertą coraz to nowoczesnych rozwiązań tego tematu.

Urząd Gminy

Autor: Giorgio Monteforti
Źródło: http://www.flickr.com
karma

Autor: Mario M
Źródło: http://www.flickr.com
stopy

Autor: Ozoshi Racing
Źródło: Ozoshi Racing
Jednym z nich stają się opatrunki hydrożelowe np. spółki Aqua-Gel, które ustanawiają wodną kompozycję naturalnych oraz syntetycznych polimerów złączonych ze sobą za pomocą wiązki elektronów opatrunki żelowe.strona internetowa karma dla seniora karma dla senioraBieg radiacyjny proponuje nie tylko sterylność opatrunku, ale także jego wytrzymałość mechaniczną. Formę użytkową opatrunku stanowi prześwitujący płat hydrożelu o grubości ok. 3 mm. Opatrunki hydrożelowe są transparentne, dzięki czemu możliwe jest oglądanie procesu gojenia bez obwiązku jego zdejmowania, cecha ta zezwala dodatkowo na obniżenie częstości zmian opatrunku. Rzadka budowa opatrunku jest nieprzepuszczalna dla bakterii, zachowując za jednym zamachem przepuszczalność dla powietrza. Opatrunki hydrożelowe zapewniają różnorodne opcje zastosowania, m.in. oparzenia I-go, II-go a także III-go (termiczne, chemiczne, elektryczne), sparzenia słoneczne, owrzodzenia, odleżyny, inne rany długotrwałe (np. stopa cukrzycowa) albo otarcia, stłuczenia czy też obrzęki . Okład jest elastyczny i bezproblemowy w formowaniu, przez co odpowiednio przystaje też do anatomicznie trudno dostępnych położeń (twarz, okolice stawów).

Takie opatrunki istnieją na Liście Leków Refundowanych i dodatkowo mogą być przepisywane na receptę za fragmentaryczną odpłatnością: 30%, a dla chorych na pęcherzycę wyprzedawane są bez należności.

Comments are closed.