Press "Enter" to skip to content

Blachy odporne na ścieranie Hardox – cechy typowe i zastosowanie

Firmy istniejące na dzisiejszym rynku starają się stale wzbogacać własną ofertę o zaawansowane produkty, jako że doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że dzięki temu stają się zdecydowanie bardziej konkurencyjne. Przykładem takiego wyrobu są blachy trudnościeralne, których współcześnie powszechnie używa się w przemyśle. Jednym z najbardziej cenionych rodzajów są blachy Hardox, produkowane przez Ssab Oxelosund.

Jakie są ich cechy charakterystyczne?

blacha ryflowana wysokiej jakości

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com

Jak sama nazwa wskazuje, blachy na długi czas zachowują doskonały stan techniczny, ponieważ nie są podatne na ścieranie (sprawdź więcej w temacie: technologia hardox). Dodatkowo, charakteryzują się także dość dużą wytrzymałością kiedy chodzi o wszelkie obciążenia. Hardox to stal, jaka daje naprawdę dużo możliwości jeśli chodzi o obróbkę – co najważniejsze, jest idealnie przystosowana do spawania. Jej obróbka nie generuje większych problemów, jako że może być też toczona, ewentualnie walcowana. Do cięcia tej stali używa się najczęściej laserów (szersze informacje – blachy trudnościeralne hardox 500). Rezultaty dają także takie rozwiązania jak zastosowanie strumienia wody o istotnej sile, w jakim są umieszczone niewielkie cząsteczki których zadaniem jest ścierać powierzchnię.

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, stal Hardox cieszy się nie tylko ogromną popularnością, ale jest również powszechnie wykorzystywana. Idealnie sprawdza się na przykład w górnictwie. Ponadto, z blach tych wykonywane są elementy maszyn, które muszą być wyjątkowo wytrzymałe.

Jeśli chcesz przeczytać więcej wiadomości na omawiany temat, to spójrz na opublikowany tu (https://ingas.pl/) post a odnajdziesz dodatkowe interesujące informacje.

Co ciekawe, to właśnie Hardox jest często stosowana w procesie produkcyjnym łyżeczek. Blacha jest bardzo sprężysta, a w czasie wykorzystywania wyrobów, jakie są z niej wykonane, powierzchnia ściera się równomiernie.
Producent blach Hardox przywiązuje dużą uwagę do jakości swoich towarów. Oznacza to, że blacha absolutnie musi być płaska. Nie mogą się na niej pojawić żadne nierówności, a jeżeli mimo obróbki za pomocą walcowania, blacha w tym względzie nadal nie jest doskonała, kolejny raz jest walcowana.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących wątków na ów temat? Przekazujemy Ci fantastyczną informację – kliknij po więcej w podany link i rozkoszuj się czytaniem.

Sama blacha jest dosyć cienka, jednakże jest bardziej trwała niż wiele blach, których grubość jest większa. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tej stali, tym samym można wybrać produkt odpowiadający indywidualnym wymaganiom lub zastosowaniu, które zamierza się wziąć pod uwagę.

Comments are closed.