Press "Enter" to skip to content

Jak miepowtarzalnie wykorzystać motywy szklane w mieszkaniach?

Jeżeli szukamy atrakcyjnych i oryginalnych materiałów dekoracyjnych do swojego mieszkania czy domu, niezaprzeczalnie musimy mieć na uwadze szkło. Wbrew pozorom rozwiązań szklanych jest niezwykle dużo.

szkło

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Motywy szklane mogą spełniać nie tylko funkcje ozdobne, lecz także praktyczne. Oryginalną ozdobę może stanowić przede wszystkim szkło ornamentowe. Artystycznie wytłaczany wzór może przemienić zwyczajną, standardową taflę w oryginalne arcydzieło sztuki praktycznej. We wnętrzach mieszkalnych może mieć bardzo dużo różnorakich zastosowań, np. jako ścianka działowa.
Szkło wyrabia się w hutach w niezwykle wysokich temperaturach.

Jeżeli prezentowany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link wypalanie laserowe, a dowiesz się więcej informacji, jakie Cię niezwykle zafascynują.

Może być ono kształtowane w zależności od potrzeb. Warto pamiętać również, iż nie każdy rodzaj szkła jest subtelny i łatwo podlega zniszczeniu. Obecnie stosowanych jest niezwykle dużo różnorakich możliwości produkcji szkła, którego stłuczenie jest bardzo problematyczne. Wzmocnienie szkła jest możliwe poprzez dodatnie tworzyw sztucznych.

szkło

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej szkło w mieszkaniach występuje w przypadku drzwi wewnętrznych. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie matowych drzwi łazienkowych, jakie nie tylko idealnie wyglądają, lecz jednocześnie gwarantują maksymalną prywatność. Znacznie częściej jednak szkło stosowane jest jako drzwi zewnętrzne. Osoby, które pragną wdrożyć takie rozwiązanie, a równocześnie obawiają się o wytrzymałość drzwi, powinny pamiętać, że tafle szkła w takich sytuacjach są niezwykle grube, odporne, niekiedy nawet podwójne. Znacznie częściej stosowane są także szklane – www – ścianki w domach, które także produkowane są z niezwykle wytrzymałego i odpornego szkła.
Niemałym zaciekawieniem cieszą się również szklane schody, które znacznie częściej pojawiają się w miejsce tradycyjnych tworzyw takich jak chociażby drewno. Szklane stopnie są w głównej mierze niezwykle dekoracyjne, chociaż znacznie rzadziej spotykane. Być może właśnie dlatego okazują się tak ciekawe i piękne. Szklane stopnie wykonane są z kilkuwarstwowego, laminowanego szkła.

Zabarwienie i ozdoby, tak jak w przypadku innych szklanych elementów ozdobnych, w dużej mierze zależą głównie od pomysłowości zamawiającego lub projektanta. Niestety, staranność, z którą muszą być stworzone schody szklane, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo, przekłada się również na ich cenę.

Comments are closed.