Press "Enter" to skip to content

Gdy remontujesz łazienkę, warto szukać wyjątkowego wyposażenia

Przy planowaniu łazienki, istotny bywa dobór odpowiednich sprzętów. Jeśli posiadamy niewiele miejsca, stosownym rozwiązaniem do łazienki są szafki pod umywalkę. Pamiętajmy, że szafki łazienkowe winny być nie wyłącznie ładne, lecz i praktyczne, to znaczy przede wszystkim przestronne.

piękna łazienka

Autor: rogue-designs
Źródło: rogue-designs
Wybierając szafki łazienkowe słupki, należałoby sprawdzić, czy sporządzone są z tworzyw odpornych na wilgoć, także zwrócić uwagę na dbałe wykończenie ich powierzchni.
Szafka łazienkowa słupek jest bardzo przestronna. Lecz należy wiedzieć, że meble mają nieomal stały kontakt z wodą, a nogi stoją na wilgotnym podłożu cały czas. Powinno się ustawić szafki łazienkowe słupki na nóżkach gumowych, lub aluminiowych – meble łazienkowe). Drugim wyjściem jest szafka wisząca, gdyż nie ma kłopotu z nóżkami. Szafka łazienkowa słupek musi być odsunięta od ściany, to zezwoli na wymianę powietrza, zapobiegnie zawilgoceniu i wykrzywieniu sprzętu. Jednym z najpopularniejszych zabezpieczeń mebli łazienkowych jest lakierowanie wszystkich detali mebla, ale takie warstwy należy zabezpieczać przed mechanicznymi uszkodzeniami. Nie wolno stosować do ich wycierania chropawych ściereczek i proszków.

koniecznie zobacz na stronie

Autor: InsideLab
Źródło: InsideLab
Lśniąca białe szafki łazienkowe słupki powiększą optycznie środek łazienki, ale biel w znacznych dawkach może być banalna. Wskazane jest w takim przypadku zadbać o kolorystykę w akcesoriach. Umieszczając lustro na jednej ze ścian, wizualnie powiększymy miejsce. W małych łazienkach lepiej nie stosować wielkich kafli, obszernych wzorów, ani stosować materiałów o wyraźnych fakturach. Kolory powinny być jasne, jednak nie monotonne.
Szafka łazienkowa słupek winna posiadać mechanizmy cichego zamykania, nie tylko poprawiają komfort użytkowania, ale również chronią meble przed szybkim niszczeniem, gdyż do szafki sięgamy wielokrotnie.
Jeśli przy wejściu do łazienki zauważalne jest jak najwięcej wolnej podłogi, ręczy to wrażenie większej powierzchni. Taki argument przemawia za tym, żeby w małej łazience zamontować podwieszane urządzenia sanitarne. Bardzo ważne w łazience jest oświetlenie.

Jeżeli ciekawi Cię ten temat, patrz szczegóły (https://cleanjack.pl/sprzatanie-biur-i-gabinetow/) faktów na taki wątek, które okażą się niezwykle fascynujące i na pewno wciągną Cię całkowicie.

Przydatne może się okazać białe światło, najlepiej w kilku punktach.

Comments are closed.