Press "Enter" to skip to content

Projektując swoją sypialnię, nie zapominaj o szafkach nocnych, to doprawdy ważny dodatek

Sypialnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem, gdzie odpoczywa i relaksuje się po ciężkim dniu. Projektowanie pokoju sypialnego ma wielkie znaczenie i trzeba poświęcać mu maksimum zainteresowania, dopasowując wnętrze do własnych upodobań. Podczas projektowania sypialni wiele uwagi poświęca się dobraniu mebli, a zwłaszcza łóżka. Nie da się jednakże zapomnieć też o innym wyposażeniu pokoju, gdyż też ono posiada znaczenie dla wygody korzystania z sypialni.

Szafki nocne – przydatne i zawsze pod ręką

więcej

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Szafki nocne są nieodłącznym towarzyszem łoża i zazwyczaj są częścią zestawu mebli sypialnianych. Warto jednak przyznać, że mało osób poświęca im właściwą uwagę, gdyż to właśnie łoże zaprząta najwięcej uwagi w czasie wybierania wyposażenia do sypialni. Tymczasem stoliki i szafki nocne okazują się bardzo przydatnym elementem, dzięki któremu spoczywając w łóżku, można trzymać pod ręką niezbędne przedmioty. Warto poświęcić im troszkę więcej zainteresowania oraz dopilnować, by okazały się nie tylko ładne, ale także wygodne w użytkowaniu.

Szafka nocna potrafi mieć przeróżną postać

W salonach meblowych można spotkać bardzo interesujące komplety mebli sypialnianych. Często składają się one z łóżek, szafek nocnych i dużej szafy lub komody. Szafki nocne mogą być scalone z łożem albo stoją osobno. To drugie rozwiązanie okazuje się wiele praktyczniejsze, bo pozwala na różnorodne urządzenie pokoju i zmianę jej wystroju wedle wymogów. Szafki nocne mogą być otwarte lub zabudowane. Zamknięte szafki – z szufladami lub drzwiczkami – będą doskonałym rozwiązaniem, kiedy chce się wewnątrz trzymać osobiste drobiazgi. Otwarte półki pełnią role ozdobne, istnieje możliwość, by na nich poukładać bibeloty, pamiątki i książki.

Dopasuj stoliki do wystroju pokoju

Zdarza się, że lokatorzy sypialni nabędą samo łóżko, a później chcą dobrać do niego szafki nocne. W takim wypadku należy kupić stoliki, które będą się elegancko komponować z pozostałym wyposażeniem, zarówno pod względem stylu jak i kolorystyki (ciekawa strona Dobrym rozwiązaniem będzie także wizyta u stolarza oraz wykonanie stolików do posiadanego łóżka. Fachowiec na pewno pomoże dobrać podobną płytę meblową oraz stworzy odpowiedni projekt umeblowania.

Comments are closed.